1.liga starších dorostenek DHC Plzeň - Otrokovice (7.10.2018)

V neděli zavítali na domácí půdu DHC Plzeň Otrokovice.

Vstup do zápasu se  nám vydařil na  výbornou.  Již první desetiminutovku zápasu jsme vedli 10:1. Soupeř neměl možnost dostat se do jakékoliv akce přes naší dobře fungující obranu, kterou dirigovaly Bára Nosková, Pavlína Lásková a Terka Holečková. Až ve 14 minutě prvního poločasu snížily soupeřky na 10:2. Velmi dobře se nám po celou dobu utkání dařilo číst vše, co se snažily soupeřky vymyslet.

V útoku jsme díky Věrce Oravcové byli klidnější a jistější ve všech herních činnostech, bylo vidět že si holky věří, že to dneska zvládnou. Fungovalo uvolnění 1:1,  střelba z dálky i spolupráce s pivoty, kteří za zápas vstřelily 8 branek (Nosková 5, Lásková 3). O poločase tak na tabuli svítilo přijatelné  skóre pro nás 18:10.

Ve druhé půli si stoupla do branky Verča Netrvalová, a to byl konec pro Otrokovice  Veča branku zavřela a díky dobrým zákrokům se dařil i rychlý přechod a trháky. Dokázali jsme i dobře zareagovat na osobku na dvě hráčky, kterou na nás Otrokovice zkusily. Zde se nejvíce dařilo Páje Kepkové (4 branky), a přidala se k ní i Kačka Šimáčková (3 branky).  V zápase se rozhodně nenechala zahambit ani křídla a přidala se jak aktivitou, tak i brankami (Terka Poslední 3, Maky Fousková 3 , Naty Tomanová 1 a Kája Kliková 1). Střelecky nejproduktivnější byla Helča Voráčková 8, Věrka Oravcová 3, Terka Holečková 4, Lucka Drozdová 1.

To vše přineslo pěkný  výsledkem 39:21 pro DHC Plzeň a první 2 prvoligové body.

Příští víkend zavítáme do Veselí nad Moravou.

Brankařky: Míša Malá 38%, Verča  Netrvalová  41%