Plzeňská liga starších žaček (6. 10. 2018 - HC Plzeň)

Druhý turnaj Plzeňské ligy starších žaček pořádala VŠ Plzeň v nafukovací hale na “Poštovce”.

DHC Plzeň A

Áčko proti Slávii začalo trochu pomaleji, ale postupně se holky dostaly do tempa. Výborně hrály hlavně Vali Toušová a Majda Komárková. Vyhrály jsme zaslouženě 27 : 14.

Druhý zápas proti Béčku se rozjely holky už od začátku. Sice obrana příliš důrazná nebyla, ale výsledek byl od začátku jasný. Nejvíce vidět byly opět Vali Toušová a Julče Dubské. Ve druhém poločase se všechny hráčky objevily na postech, na kterých většinou nehrají a tlak v útoku polevil. Přesto Áčko vyhrálo 32 : 12.

Třetí zápas sliboval podívanou dvou týmů, které dnes ještě neprohrály. Utkání bylo vyrovnané prvních deset minut. Pak DHC zrychlilo hru a ve druhé desetiminutovce odskočilo na poločasoých 21 : 9. I druhý poločas jsme pokračovaly v koncentrovaném výkonu - dařilo se zejména Kláře Kepkové a Míše Konderové. Vyhrály jsme 33 : 14.

Čtvrtý zápas proti tradičním rivalkám z Tachova sliboval reprízu vyrovnaného utkání z předchozího turnaje. Tentokrát ale naše děvčata hrála koncentrovaně od první minuty a šňůrou čtyř branek od 13. do 18. minuty si vypracovala náskok. Výborně jsme vstoupily i do druhého poločasu - v prvních čtyřech minutách jsme skórovaly s železnou pravidelností a Tachov odpověděl první brankou až v 5. minut (to už byl stav 15 : 8 pro DHC Plzeň). Opět výborně hrály Vali, Kepi a Majda. Vyhrály jsme 24 : 15.

Celkově je třeba kladně ohodnotit poměrně koncentrovaný výkon v průběhu celého turnaje. Oko diváka jistě potěšily pěkné akce, ať už nacvičené nebo improvizované. Všechny hráčky (včetně osvědčených posil z mladších žaček) střílely góly. Svůj premiérový start v soutěži starších žaček dnes měla Adélka Chvátalová a je třeba ji pochválit za snaživý výkon a pěkné zákroky.

Holky si zaslouženě vybojovaly přímý postup do Žákovské ligy, kde je ale čekají určitě mnohem náročnější soupeři.

Konderová 7, Toušová 26, Říhánková 1, Dubská 20, Komárková 18, Šindelářová 1, Polanková 2, Hýblová 10, Kepková 15, Čásová 6, Vopatová 11, Chvátalová.

Chytaly: Šindelářová 38 %, Chvátalová 42 %

DHC Plzeň B

Béčko zahájilo opět proti HC Plzeň. Bohužel držet krok jsme vydrželi jen prvních pár minut. Pak naše naivita v obraně a nepřesná střelba v útoku způsobily, že si HC Plzeň brzy vytvořilo pětigólový náskok. My jsme sice měli několik pěkných okamžiků (dařilo se zejména Viky Perglové), ale obrana nefungovala, jak měla. Ve druhém poločase jsme přidaly a zejména v poslední šestiminutovce jsme mohutně dotahovaly, ale HC si náskok zkušeně pohlídalo.

Druhé utkání proti Béčku byla opět jasně patrná větší zkušenost hráček z Áčka.Zejména prvních 14 minut utkání bylo téměř strašidelných a nedokázaly jsme dát gól!. Ve druhém poločase Áčko trochu polevilo v obraně, a tak nám to tam začalo více padat. I tak Áčko vyhrálo zaslouženě.

Třetí zápas proti Tachovu jsme opět zpočátku držely krok. V obraně výborně hrály Hofi i Verunka, v útoku se dařilo Viky. Pak se tachovské hráčky rozehrály a my jsme postupně začaly ztrácet. Prohrály jsme 26 : 17.

Poslendí utkání proti VŠ Plzeň předvedly holky patrně nejlepší výkon z celého dne. Poměrně dobře jsme bránily a střelecky se dařilo Naty Hofírkové (7 branek). Bohužel v závěru nám opět došly síly a projevila se únava z celého turnajového dne. Příště se snad podaří dobrý výkon na hřišti přetavit i v bodový zisk.

Celkově všechny hráčky střídaly světlé chvilky s těmi tmavšími. V útoku se dařilo nejvíce Viky a Hofi. Do šancí se ale postupně dostaly úplně všechny hráčky, ovšem se střídavými úspěchy je proměňovaly. To nás leckdy stálo lepší výsledek. Velká gratulace k prvnímu gólu patří Julče Měchurové. Několik pěkných akcí předvedly i Choci a Helča. Cvrček hrála s chytrostí a i ona dala branku. Rozhodně se opět nejen neztratily, ale i oporami byly "mladé pušky" Voda a Majda. Pochvalu zaslouží také Záplata, která opět odchytala celý turnaj.

Měchurová 1, Stulíková 6, Růžková 3, Zaplatílková, Hofírková 17, Chcová 6, Cheníčková 2, Wandlová 1, Šerá 1, Perglová 16, Bourová 5, Pechová 1