Plzeňská liga mladších žaček (30. 9. 2018 Rokycany)


Plzeňská liga mladších žaček (30. 9. 2018 Rokycany)

Plzeňská liga mladších žaček pokračovala v neděli druhým turnajem, který se uskutečnil v Rokycanech i za účasti obou našich družstev.

Áčko

Stejně jako na minulém turnaji čekal áčko nejsilnější soupeř hned v prvním zápasu – Hvězda Cheb A. Na rozdíl od minulého turnaje, kde jsme zápas s Tachovem nezvládli, tentokrát děvčata vstoupila do zápasu mnohem soustředěněji. V osobce se díky velmi dobrému pohybu bez míče podařilo rychle odskočit a i přes polevení ke konci z toho byla jasná výhra 8:5. Za to shot-outy se i přes přesné přihrávky vůbec nepovedly a s pouhými 5 body uspět nelze (5:6). Houpačka se pak na naši stranu opět převrátila ve hře, ve které děvčata předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů vůbec. Konečně nechyběla odvaha zakončovat i z dálky, ale klíčem k vítězství byla jednoznačně agresivní vysunutá obrana, která téměř nepustila silného soupeře do zakončení a naopak se díky ní dařilo získávat míče a zakončovat z protiútoků. Výsledkem tak byla nejen jasná výhra 16:7, ale i vědomí děvčat, že při dodržení rolí tento obranný systém může skutečně fungovat.

Další dva zápasy proti Rokycanům (9:0 osobka, 7:1 trháky a  12:1 hra) a Chebu B (6:1 osobka, 10:1 trháky a 8:2 hra) byly bohužel podobné jako vejce vejci. Proti slabším soupeřům se děvčata nedokázala více namotivovat a soustředit se na úplně základní věci, jako je chytání míče a zakončení. Pozitivem určitě je to, že se dařilo rychle zakládat protiútok a přihrávky brankářek většinou byly přesné, ale za velké množství technických chyb a vybíjenou s brankářkami soupeře určitě slova chvály nepadala. Zcela výstižně to zhodnotila Bára po zápasu slovy: „To bylo hrozný“. Na druhou stranu se jednalo o individuální chyby pramenící ze snahy rychle zakončovat, kterých se do budoucna určitě zvládneme vyvarovat.

Celkově děvčatům patří velká pochvala za vynikající výkon v prvním zápasu a podobnou hrou bychom se určitě rádi prezentovali i v budoucnu. V dalších zápase se však holky příliš přizpůsobily síle soupeřů a výkon měl k dokonalosti daleko. Jedinými, kdo udržel vysoký standard ve všech zápasech, byly obě brankářky. Střelecky výborný turnaj odehrála i Šolly, brankově se ale opět dokázaly prosadit úplně všechny hráčky.

Hrály: Baumruková (5 střel / 4, branky), Bezdičková 11 / 6, Březinová 2 / 1, Chvátalová 2 / 1, Krejčíková 5 / 2, Langerová 2 / 2, Palečková 6 / 3, Polanková 7 / 5, Růžičková 6 / 3, Růžková M. 6 / 3, Stulíková 7 / 5, Šollarová 12 / 12, Vopatová 12 / 11.

Chytaly: Chvátalová 55%, Langerová 67%

 

Béčko

Béčko zahájilo turnaj rovněž proti Chebu, když se poměřilo s jeho béčkem, a tento zápas patřil rozhodně mezi povedené. V zápasu se dařilo oběma brankářkám a i obrana fungovala velmi dobře. Tomu odpovídají i jasné výhry v osobce (8:1) i hře, v které jsme se ale trochu trápili v zakončení (6:0). Spokojenost tak úplně panovat nemohla jen s hubenou výhrou v shot-outech (4:1).

Podobně kvalitní výkon pak děvčata předvedla i proti Kynžvartu. Opět se více dařilo v osobce, která byla jasně v naší režii (11:3). Ve hře už to byl o poznání větší boj, ve kterém měl zpočátku navrch soupeř. Nám se však šňůrou 4 branek podařilo výsledek otočit a i přes několik zmatků a zbytečných ztrát v závěru jsme vítězství dokázali udržet (7:6). Střelecky se ani tentokrát nedařilo v shot-outech (2:4).

Ještě větší drama pak bylo vidět v zápasu se Slavií, kterou jsme stejně jako na minulém turnaji dokázali porazit v osobce (5:3) a tentokrát i v trhácích (4:3). Ve hře si soupeř dokázal držet po většinu času těsné vedení, které se mu i přes velkou snahu děvčat podařilo udržet až do konce (10:11). I tak je ale třeba výkon v tomto zápasu hodnotit velmi vysoko a ocenit, že děvčata bojovala až do úplného závěru.

Celkově je třeba děvčata za výborné výkony i poměrně nečekané výhry rozhodně pochválit. Z jednotlivkyň je třeba na prvním místě zmínit výkon minižačky Kačky Budkové, která odehrála vůbec první turnaj mladších žaček a do vyšší kategorie vlétla jako kometa. Dravost a tah na branku, díky kterým se dokonce s 11 brankami stala nejlepší střelkyní družstva, by jí řada starších děvčat mohla závidět. Vedle ní standardně velmi dobrý výkon v útoku i obraně předvedla Marťa, ale zdatně jim sekundovaly i všichni ostatní včetně obou brankářek. Všechny je proto potřeba pochválit.

Hrály: Bažantová M. (10 střel / 9 branek), Budková A. 5 / 1, Budková K. 13 / 11, Burjasová 8 / 5, Cvačková 5 / 2, Loskotová 12 / 3, Madleňáková 0 / 0, Mancellari 9 / 5, Růžková A. 2 / 0, Vaicová 9 / 5, Zídková 5 / 4, Špačková 6 / 3

Chytaly: Kaucká 52%, Nyklesová 50%

2018-09-30 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže