Minikemp starších žaček (30. 9. 2018)


Minikemp starších žaček (30. 9. 2018)

V neděli 30. 9. 2018 se sešly starší žačky v hale DHC Plzeň ke druhému tréninkovému minikempu.

Tradiční rozběhání proběhlo formou netradiční hry - kombinace fotbalu a házené. Po rozcvičení ve dvojicích se hráčky pustily do práce na stanovištích. Jedno stanoviště mělo za cíl zlepšit obranné činnosti hráček, druhé stanoviště se naopak věnovalo činnostem útočným (zejména náběhům a uvolněním). Na své si opět přišly brankářky, kterým se věnovala tentokrát Naty Rittichová.

Druhá série stanovišť byla střelecká - hráčky se podle svých postů rozdělily do skupinek. Spojky se věnovaly střelbě přes blok a v kontaktu. Křídla se také pokoušela zakončit v kontaktu a o úpolové souboje nebyla nouze ani na stanovišti pivotů.

Po "sázkařské" soutěži ve střelbě sedmimetrových hodů se hráčky rozdělily do týmů a utkaly se nejprve v osobní obraně (driblink byl tentokrát zcela zakázán), a potom v klasické hře. Tentorkát se hráčky musely popasovat s obranou 2 : 4.

Všechny hráčky zaslouží pochvalu - minikep proběhl ve velkém tempu a přitom v pohodové atmosféře. Hvězdami minikempu byly Anička ze Slávie a Ája a Záplata z DHC Plzeň.

Zúčastnilo se celkem 24 hráček, 2 z HK Slavia VŠ Plzeň, 4 z Tachova a 18 z DHC Plzeň.

Fotky zde.

2018-09-30 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže