Turaj mini 6+1 (Slavia VŠ Plzeň 23. 9. 2018)


Turaj mini 6+1 (Slavia VŠ Plzeň 23. 9. 2018)

Po sobotní turnaji v Praze na Hájích se konal turnaj skupiny A 6+1 mini na plzeňské Slavii. Bohužel počasí vůbec nevyšlo a a víceméně celé dopoledne propršelo, což nejsou zrovna ideální podmínky pro házenou, když se hraje venku.

 

Celkem jsme odehráli tři zápasy, a to s VŠ Plzeň kluci, VŠ Plzeň holky a s Talentem. Hrálo se jako vždy v této kategorie 7,5 minuty osobní obrana, shot-outy a 15 minut házená.

První zápas jsme odehráli s kluky VŠ. Utkání velmi ovlivnilo počasí a hlavně to, že se kluci vůbec nesešli a bylo jich sedm, takže hráli bez střídání. V osobní obraně, v shot-outech i ve hře jsme byly lepší a s chutí jsme si zastřílely.

Druhý zápas s Talentem už byl o poznání horší. Kluci byli velmi hbití, rychlí a razance střelby byla samozřejmě větší než u děvčat. V osobní obraně jsme s kluky hráli vyrovnaně. Pro diváky určitě hezká pokoukaná z hlediska počtu branek ale pro trenéry peklo. Hrálo se prakticky bez obran a každý útok znamenal branku nebo nebezpečné zakončení. I tak patří pochvala děvčatům za bojovnost. V normální hře už měli kluci herně navrch. Hlavně silově, pohybem a razancí střelby. I když jsem se také prosadili, soupeř byl prostě lepší.

Třetí zápas s děvčaty se Slavie byl oproti předchozímu utkání v osobní obraně velmi chudý na branky a byl spíše velký boj než pěkná házená. Nemilé překvapení bylo, že nám děvčata se Slavie moc nepůjčila míč, takže jsme se nemohli dostat téměř do žádné akce. V normální hře už se ukázala naše větší herní kvalita a větší zkušenosti. Na míči jsme vypadaly jistěji než soupeřky, a to jsme potvrdily i vstřelenými brankami.

Hodnocení bude víceméně pozitivní. Děvčata se v průběhu dopoledně dobře vyrovnala se špatným počasím, kdy neustále pršelo. Tyto tři zápasy naplnily určitě to, co se od nich očekávalo. A to je to, aby děvčata sbírala herní zkušenosti a aby hrála, hrála a hrála.  Samozřejmě na některé hráčky dopadla únava a drobná zranění z předcházejícího dne. Určitě je na místě pochválit všechny hráčky za bojovnost a nasazení. Zase jako vždy nás trápily naše obvyklé chyby při zpracování míče a velké množství technických chyb. I když dneska na kvalitu hry mělo velký vliv počasí, protože míč byl neustále mokrý a klouzal. Jako pozitivum bych dneska uvedl hru křídel, která hrála velmi dobře a střelecky se prosazovala.

Opět díky za podporu rodičům.

Dneškem byla ukončena venkovní sezóna a nyní se začne v hale.

 

2018-09-23 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže