Minikemp mladších a starších žaček (23. 9. 2018)


Minikemp mladších a starších žaček (23. 9. 2018)

V neděli 23. 9. 2018 proběhl první letošní minikemp pro mladší a starší žákyně. DHC Plzeň pořádá již šestý ročník těchto kempů, které mají stále větší a větší oblibu.

Mladší žačky

Mladší žačky se tentokrát sešly v rekordním počtu 38 hráček.

Zúčastnilo se celkem: HK Slavia VŠ Plzeň 5, Házená Rokycany 6, Slavoj Tachov 5, Sokol Lázně Kynžvart 10, DHC Plzeň 12

Po rozcvičení formou honičky a cvičení na manipulaci s míčem si hráčky zahrály turnaj v pokládané, a pak už byla připravena tradiční stanoviště. S Romanem Krejčíkem a Evou Volákovou se hráčky věnovaly náběhům. S Davidem Šmrhou se věnovaly uvolnění. Natálie Rittichová měla připravené střelecké stanoviště. S Jarkou Šmrhovou se věnovaly obraně a spolupráci s pivotem. Brankářkám se věnovala Markéta Mácalová. Potom se hráčky rozdělily do dvou skupin. Jedna skupinka si napsala test z pravidel, druhá skupina zatím hrála v hale. Pak se obě skupiny prohodily.

Na závěr byly tradičně vyhlášeny hvězdy minikempu. Staly se jimi: Sofie z VŠ Plzeň, Kristýna z Rokycan, Klára z Kynžvartu a Bára z DHC Plzeň. V pravidlech byly nejlepší Sára Mancellari, Eliška Baumruková, Viktorie Bezdičková a Mája Polanková.

Příští minikemp bude v neděli 7. 10. 2018 do 9:00 do 12:00 h.

Starší žačky

Starších žaček dorazilo na minikemp 21. Po rozběhání formou hry se hráčky věnovaly na dvou stanovištích nejprve práci nohou, a potom driblinku. Následovala tři stanoviště zaměřená na techniku uvolnění (L-únik, Ruská klička apod.). Pak už byla připravena střelecká stanoviště specializovaná na jednotlivé posty. Brankářky měly téměř po celou hodinu intenzivní brankářský trénink s Markétou Mácalovou. Pak se hráčky rozlosovaly do dvojic a soutěžily ve střelbě na radar (nejprve ale musely zdolat překážkovou dráhu). Nejúspěšnější dvojící byly Liduška a Čása.

Následovala záverčná tréninková hra se zaměřením na obranu 1 : 2 : 3.

Hvězdami minikempu byly Máca a Kamča z Tachova a Vážka z DHC Plzeň.

Příští minikemp pro starší žačky bude 30. 9. 2018 od 9:00 do 12:00 h v hale 31. ZŠ Plzeň.

2018-09-23 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže