1. liga mladších dorostenek Sokol Kobylisy - DHC Plzeň (22. 9. 2018)

V sobotu zamířily mladší dorostenky na půdu Kobylisy.

Do Prahy jsme opět odjížděly bez několika opor, které stále trápí zranění.

před zápasem jsme si řekly, že nesmíme soupeřky podcenit a zejména si musíme ohlídat jejich nejlepší hráčku Petru Jančkovou. To se nám ale hned od úvodního hvizdu nedařilo.

První branku sjme vstřelily až v páté minutě prnvího poločasu, a to hráčka ročníku 2004 Valentýna Toušová. Přestože je ještě mladá a teprve sbírá zkušenosti, svoji první příležitost pevně uchopila a uvedla se první ligovou dorosteneckou brankou. Určitě to nebyl poslední zápas, který letos za dorostenky odehrála.

Tento zápas určitě nepatřil mezi ty povedené. Když už jsme si vytvořily šanci, tak jsme ji nedokázaly proměnit. Bohužel ne všechny hráčky mají tah a chuť dát branku. V tomto zápase se nám nepodařilo proměnit 20 vyložených šancí - buď skočnily na tyčích, nebo jsme vybíjely brankářku soupeřek. Navíc jsme dostaly spoustu laciných gólů z pozice křídla, a to si uričtě nemůžeme dovolit, pokud chceme pomýšlet na bodový zisk v zápase. Prohrály jsme 26 : 23.

Nejlepší střelkyní byla Helča Voráčková, která vstřelila devět branek.

Nezbývá nic jiného, než zápas hodit za hlavu a začít znovu. Hrát s lehkostí a rychlostí, s jakou jsme hrály na přípravném turnaji.