Hájecká 6+1 - Turnaj mini (22. 9. 2018)

První nesoutěžní turnaj v nové sezoně se konal pro děvčata ročníku 2008/9 v sobotu v  pražských Hájích. Hrálo se systémem každý s každým 2x12min. Zúčastnilo se celkem šest družstev, a to domácí Háje, pražská Slavie, Milevsko,  Ivančice, Písek a samozřejmě DHC Plzeň.

V prvním zápase jsme se potkali s ambiciózním Pískem. Bohužel kvůli zpoždění v koloně na dálnici, jsme přijeli do Hájů se zpožděním a podle toho vypadal i náš vstup do zápasu. První čtyři naše útoky skončily technickou chybou typu, nechytím míč, přerušovaný dribling nebo noha. Takže než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme v páté minutě 0:4. Potom jsme se již vzpamatovali, ale špatný začátek nás stál celý zápas. Takže první zápas prohra 7:10. Je nutno říci, že v tomto zápase nám velmi špatně fungovala obrana a celkově nám dělal problém pohyb, a to jak v útoku tak v obraně. Další faktor, který měl vliv na výsledek, bylo čtrnáct technických chyb, což na takto krátký časový úsek je děsivé. Takže hned první zápas nás posadil trošku na zadek, i když jsme na turnaj odjížděli s velkým očekáváním.

Druhý zápas nás čekali domácí Háje. Vstup do zápasu nám vyšel oproti tomu prvnímu excelentně. Zlepšili jsme pohyb a začali jsme se prosazovat v útoku. Takže jsme v průběhu prvního poločasu vedli bez problém o čtyři góly. Bohužel jsme se nechali unést lehkým průběhem a soupeř do poločasu výsledek snížil na poločasových 6:4. Druhý poločas byl už velmi vyrovnaný a my měli co dělat, abychom dovedli zápas do vítězného konce. Ale dokázali jsme to a zápas skončil dvougólovým rozdílem 11:9. V tomto zápase nám opět příliš nefungovala obrana a jenom Kutině v bráně můžeme vděčit za to, že zápas dopadl tak jak dopadl.

Třetí zápas jsme potkali moravské Ivančice. Tento zápas byl určitě jeden z těch lehčích. Celkem rychle jsem si vytvořili luxusní sedmibrankový náskok. Zápas jsme dovedli do vítězného konce 14:8.

Další, a to čtvrtý zápas, jsme nastoupili proti pražské Slavii. Zde jsme od začátku zápasu dominovali a za první poločas jsme nasázeli 10 branek a pouze jednu dostali. Takže jsme opět protočili sestavu, aby si všichni zahráli. Konečný výsledek 17:1 mluví za vše.

Poslední zápas jsme proti Milevsku potřebovali vyhrát nebo alespoň remizovat, abychom měli šanci na konečné druhé místo. Zápas byl o začátku velmi vypjatý a obrany na obou stranách fungovaly téměř bezchybně. Soupeř bránil na šestce a bylo velmi těžké se prosadit. Navíc k tomuto stylu hry měl soupeř typově vhodně hráčky. Vysoké a v obraně velmi nepříjemné. V prvním poločase se bojovalo o každý metr hřiště a jak my, tak soupeřky se těžko prosazovaly. Takže poločasových 2:2 spíše připomínalo fotbalový zápas. Druhý poločas jsme na začátku poločasu dostali lacinou branku z dálky a na tuto branku jsme již nedokázali ve druhém poločase odpovědět. I štěstí se k nám  otočilo zády, protože jsme trefili několik tyčí z dálky a nedali sedmičku. Takže konečný výsledek 2:4, byl pro nás zklamáním. Bohužel na dvě branky se v házené nevyhrává a naše produktivita ze 17 střel - dvě branky mluví za vše.

Celkově jsme tedy na našem prvním nesoutěžním turnaji skončili na bronzovém stupínku a je pravdou, že jsme doufali v lepší umístění.

Celkové hodnocení turnaje bude se smíšenými pocity. Pozitivum a velké překvapení bylo v brance. Kutina předvedla v zápasech perfektní výkony, a i když se nevyhlašoval nejlepší hráč turnaje za naše družstvo, tak z našeho pohledu to byla právě ona. Střelecky i herním projevem se dařilo již tradičně Kačce, Anetě, Báře a Bety, i když se také nevyvarovaly chyb.  Bohužel negativum je, že se nepřidávají ostatní, a to jak střelecky tak herním projevem.  Zase na druhou stranu nám turnaj ukázal, na čem pracovat, a to je střelba z dálky, střelba z křídel a musíme neustále pracovat na obraně.

Jako vždy děkujeme za podporu rodičům, kteří s námi jeli na turnaj.