Osmnáctiletá Věra Oravcová hvězdou utkání MOL ligy (MOL liga – DHC Plzeň - Sokol Písek 22.9.2018)

Utkání třetího kola předcházela charitativní akce pro Zdendu Hejduka, našeho kamaráda a výborného házenkářského brankáře, který onemocněl zákeřnou nemocí ASL. Hráčky obou týmů přispěly na léčbu této nemoci stejně jako mnoho diváků, za což jim děkujeme. Snad si přitom spoustu z nás uvědomí, že život a zdraví je mnohem cennější než spoustu dalších věcí, včetně vítězství v utkání. Trenéři obou týmů si symbolicky oblékli bílá trika s logem“ Bojujeme za Zdendu“ a domácí hráčky se v nich rozcvičovaly.

Zápas sice začal brankou hostí, ale pak se třikrát trefili domácí. V první desetiminutovce bylo DHC lepší a drželo si mírný náskok, pak ale několik nováčkovských chyb  znamenalo dvoubrankové vedení Písku. Západočešky do poločasu srovnaly na 13:13. První poločas byl přehlídkou zahozených šancí i nepřipravených střel.

Do druhého poločasu nastoupili opět lépe domácí, kteří získali dvoubrankové vedení, aby ho po chvilce opět ztratili. DHC však tento zápas nemohlo prohrát. Mělo ve svých řadách Věru Oravcovou, která v druhé polovině zápasu řádila jako černá ruka a hned deset jejích střel ze čtrnácti vystřelených skončilo v síti Písku. Písek ztrácel s postupujícím časem trpělivost a příliš se tlačil do nepřipravených zakončení. Toho domácí využívali a v závěru vítězství potvrdily Mudrová s Franzovou. Ve druhém poločase se dařilo i Evě Svobodové na křídle. Posledních dvacet minut se hrálo už podle plzeňských not.

Na místa několika zraněných hráček nastoupily mladé hráčky – T. Holečková, P. Ferencová a A. Šmrhová. Protože všechny k prvnímu ligovému zápasu přidaly i první ligovou branku, bude mít radost i týmová pokladnička.

V hodnocení zápasu převládá určitě radost z dalších dvou bodů.

Trochu rozpačití jsme samozřejmě z matného výkonu v některých fázích utkání. Na druhou stranu je na hráčkách vidět zlepšení a obrovská snaha. Pro mladé hráčky není vůbec lehké přijít do nového kolektivu a rovnou do Mol ligy. Máme teď díky reprezentační přestávce a díky předehrávce s Prešovem dva týdny bez zápasu, a tím pádem čas pracovat na některých věcech, které se nám příliš nedaří.

Zveme všechny 13.10. do naší haly na Lochotíně k utkání se slovenským vicemistrem Slovanem Duslo Šala.