Plzeňská liga starších žaček (22. 9. 2018 - HC Plzeň)

detail Plzeňská liga starších žaček (22. 9. 2018 - HC Plzeň)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

První turnaj Plzeňské ligy starších žaček se hrál na Božkovském ostrově (pořádalo HC Plzeň).

DHC Plzeň A

Áčko hrálo první zápas proti Slavii Plzeň. Po výborném výkonu v první desetiminutovce jsme trošku usnuly na vavřínech, hůře bránily a v útoku neproměnily spoustu šancí. Vyhrály jsme 20:6.

I druhý zápas rozhodlo Áčko už v prvních desetiminutách. Tentokrát dokázaly holky udržet tempo celý zápas a vyhrály zaslouženě 32:6.

Třetí zápas proti HC Plzeň holky koncetrovně bránily a dařilo se i oběma brankářkám. V prvním poločase jsme nedokázaly příliš gólově odskočil, druhý ale už byl více brankově v naší režii a vyhrály jsme 26:10.

Čtvrtý zápas byl z naší strany ten nejméně povedený. Nedostatečné rozcvičení, nekoncentrovaná obrana a lajdácká zakončení znamenaly, že Tachov vedl 25 minut zápasu. Pak zavelela k obratu Vali Tošouvá. Nejprve vyvrovnala, a pak dalším gólem přelila vedení na naši stranu. Tachov ještě třikrát dotáhl, ale poslední desetiminutovku ovládly naše hráčky (vyhrály jsme ji 7 : 1). Celkové vítězství 24 : 18 neodpovídá průběhu zápasu, ve kterém byl Tachov větší část doby vyrovnaným soupeřem a zaslouženě vedl.

Celkově:

Velmi dobrý výkon podala v brance Ája Šindelářová. V poli se dařilo Majdě Komárkové, Kláře Kepkové i Julče Dubské. Vynikala také Vali Toušová. Ve výborném světle se opět představily všechny posily z mladších žaček - Laura Vopatová, Mája Polanková i Nelča Langerová.

Branky:

Čásová 6, Dubská 15, Hýblová 5, Kepková 15, Komárková 15, Konderová 4, Krausová 7, Langerová, Polanková 4, Šindelářová 3, Toušová 9, Vopatová 18

Chytaly Šindelářová (54 %), Langerová (53 %)

DHC Plzeň B

Béčko začalo proti domácímu HC Plzeň. V útoku se nám dařilo, ale obrana hořela. Ve druhém poločase jsme se zlepšily v obraně mohutně ukrajovaly z náskoku domácích. V závěru chyběl i kousek štěstí, když naše závěrečná střela skončila na tyči. Škoda, bod bychom si za druhý poločas zasloužily. Prohrály jsme 18:19.

Druhý zápas sloužil především k procvičení vysunutné obrany v prvním poločase. Bohužel se úplně nedařilo ubránit zkušenější kamarádky z Áčka. V útoku scházelo více přesnosti v koncovce - šance jsme si vypracovaly, ale spousta jich skončila na tyči nebo vedle branky (z 28 střel jsme proměnily jen 6). Áčko vyhrálo 32 : 6.

Třetí zápas hrálo Béčko proti Tachovu. Od začátku se holkám dařilo v obraně a se soupeřkami jsme držely krok i střelbou v útoku. V brance se představila v životní formě Naty Zaplatílková. V poli hrála výborně Barča Bourová a spoustu branek dala i Viky Perglová. Nádherný a dramatický zápas spěl k infaktovému závěru. V něm jsme nejprve neproměnily za remizového stavu šanci v útoku. V zápětí jsme udělaly chybu v obraně a byl proti nám nařízen sedmimetrový hod (již po skončení hrací doba). Hvězdou zápasu se stala Záplata, která chytla i tuto závěrečnou šanci soupeřek a rozhodla o tom, že si ze zápasu s favorizovaným Tachovem odnášíme bod (19:19)

Čtvrtý zápas proti Slavii VŠ Plzeň byl bohužel vyrovnaný jen prvních deset minut. Pak nám bohužel úplně došly síly. Pro nevolnost nemohla nastoupit Bára Bourová, se zdravotními problémy se potýkala také Majda Růžková. Posily z mladších žaček Adélka Růžičková i Kačka Březinová se snažily, ale přece jen náročné předchozí zápasy si vybraly svoji daň. Slávie vyhrála 18:10.

Celkově:

Holky zaslouží velkou pochvalu. Odehrály velmi dobré utkání proti HC Plzeň (i když nám utekl začátek), výborné utkání proti Tachovu (remíza je určitě největším dnešním výsledkovým překvapením) a statečně se držely i proti Slávii. Velké zlepšení bylo vidět na Viky Perglové, dařilo se i Báře Bourové a Naty Hofírkové. To byli tři největší tahouni. Opět velký kus práce odvedly mladší žačky - velmi solidní výkon s minimem chyb od Ádi Růžičkové, velká snaha od Kačky Březinové nebo výborná obrana a důležité góly Majdy Růžkové byly přínosem. Hvězdou týmu byla Naty Zaplatílková, která zejména proti Tachovu předvedla neskutečný výkon, ale i v dalších zápasech byla oporou!