1. liga mladších dorostenek (Jindřichův Hradec - DHC Plzeň 15. 9. 2018)

O víkendu se mladší dorostenky vydaly na první ligový zápas do Jindřichova Hradce.

Proti tomuto týmu jsme se střetly již v přípravném turnaji , kde jsme jej porazily 21:14. Bohužel na toto jednoduché vítězství jsme nenavázaly. Bylo znát, že nám chybí opory a některé hráčky si nedokázaly bez nich poradit. Poprvé byly nominované i hráčky ročníku 2004 a to Valentýna Toušová, Julie Dubská a Magdaléna Komárková. Musím říct, že právě Vali  a Julča mě velmi mile překvapily. Majda bohužel nedostala příležitost .

Vedení jsme si udržely jen do 13. minuty prvního poločasu, pak jsme již tahaly za kratší konec a do šaten se odcházelo za stavu 11:9.  Nedařila se nám koncovka a ani rychlý přechod, hra byla pomalá a občas velmi zmatená. Stále se nám nedaří proměňovat z pozic, které jsou stoprocentní. O poločase jsme si řekly, na co zaměřit a co zlepšit.

V druhém poločase bylo vidět zlepšení, ale bohužel jsme stále tahaly za kratší konec, a proto si z Jindřichova Hradce odvážíme jen jeden bod.

Velkou pochvalu zaslouží Helča , troufám si říct že její drzost a chuť nám zajistily aspoň bod. Sice některé její střely nebyly optimální, ale i tak neztratila chut bojovat a nevzdala to. Byla rozhodně tahounem celého družstva. Další koho bych chtěla vyzdvihnout byla Kuči v druhém poločase dostala příležitost a nekteré její zákroky byly famózní a velmi důležité. Oporami družstva byly také Kopr a Tomy.

Víme na čem zapracovat a co bude hlavní náplní do dalších tréninku. Další zápas nás čeká již v sobotu na půdě Kobylis.