Zbytečně ztracené body (MOL liga – HC Zlín DHC Plzeň- 16.9.2018)

K prvnímu interligovému zápasu v cizím prostředí zavál los DHC na palubovku HC Zlín.

Prvních 15 minut se oba soupeři oťukávali a stav byl víceméně vyrovnaný (5:4 pro Zlín). V této  čtvrthodince vítězily obě brankářky nad střelci. Pak přišla smrtelná část utkání pro DHC. Zlín pětibrankovou šňůrou získal výraznější vedení a vyhrál poločas o šest branek 14:8. V této fázi hry byly hostující hráčky často zbytečně a přísně vylučovány. Zbývající pětice si nedokázala poradit s důrazem a rychlostí domácích. Navíc hosté sami kupili začátečnické chyby.

V druhém poločase se se DHC trochu zlepšilo hlavně díky střelecké produktivitě V. Oravcové. Zlíňanky však dokázaly vždy hbitě odpovědět brankou do plzeňské sítě, a tak i v závěru utkání byl brankový rozdíl stejný jako v poločase (27:21)

Domácí si vítězství jednoznačně zasloužili. Byli rychlejší, důraznější a měli větší vůli po vítězství. Nezbývá než jim blahopřát k zisku dvou důležitých bodů. Hostující hráčky bohužel nedodrželi taktiku stanovenou před utkáním a i nízké procento úspěšnosti u brankářek jde především na konto děravé obrany. Je na čase sestoupit z obláčků, na kterých jsme se příjemně houpali po domácím vítězství s Prešovem, na tvrdou zem a začít znovu s házenou, se kterou jsme se prezentovali v prvních dvou utkáních a především věci z tréninku lépe přenášet do samotného utkání. Pak můžeme být znovu úspěšní.

K dalšímu utkání nastoupí hráčky DHC již v sobotu 22.9. od 14 hod na vlastní palubovce. Součástí utkání bude charitativní akce pro bývalého spoluhráče obou domácích trenérů Zdeňka Hejduka, který onemocněl zákeřnou nemocí ALS.