Minižačky turnaj skupiny C (DHC Plzeň 16.9.2018)


Minižačky turnaj skupiny C (DHC Plzeň 16.9.2018)

V neděli 16.9.18 v domácím prostředí odstartovala sezona i pro minižačky DHC a to skupinou C. Na DHC přijely týmy z VŠ Slavie Plzeň, pražských Hájů, chebské Hvězdy a jelikož nikdo jiný už nepřijel byla možnost nasadit dva týmy za DHC  A a B. Jako vždy se hrála 7,5 minut osobní obrana, shot outy a 15minut šestková házená.

Skupina C je určena především pro nováčky, kteří s házenou začínají, nebo pro hráčky s malými zkušenostmi, popřípadě pro zkušenější hráčky, které potřebují nabrat sebevědomí. A právě kvůli tomu byla naše družstva doplněna o dvě hráčky z přípravky od Karla a o tři nováčky od Milana. Jelikož pro některé hráčky to byl vůbec první kontakt s velkou házenou, tak se některé hráčky první minuty trochu rozkoukávaly a nasávaly první zkušenosti.

Jelikož v těchto zápasech není důležitý výsledek, ale to aby si všechny hráčky zahrály, zastřílely,  uvolnily se jedna na jednu ale hlavně, aby si hru užily, tak z pohledu trenérů tento turnaj splnil to, co se od něj očekávalo.

Hodnocení tedy bude víceméně pozitivní. Všechny hráčky si zahrály velkou porci minut a to víceméně na všech postech.

Zkušenějším hráčkám jako je Nika, Lúca, Kutina, pomohly tyto zápasy určitě z hlediska sebevědomí. Samozřejmě bylo na holkách vidět, že toho mají odehráno víc, než všichni ostatní. Ale jde o to, aby si toto vše přenesly do zápasů s kvalitnějšími soupeři. Velké překvapení určitě byly výkony Dany Svobodů, Julči Šeré a Bety Poskočilů, které všechny předvedly vyrovnané výkony, střelecky se výrazně prosadily a i ve hře působily velmi dobrým dojmem. Především u Julči je to velké překvapení jak se s prvními zápasy v její házenkářské kariéře poprala.

U dalších děvčat jako jsou Viky, Čaky, Gábinka, Míša, Vanesa, Ellen, Lucka, Denisa, Kristýnka, Adriana, Vali je důležité, aby hrály, hrály a hrály. Tyto děvčata potřebují nabrat hlavně herní praxi.

Top nováčkem byla Sára, která absolvovala pouze pár, tréninků a hned nastoupila do ostrých zápasů. Rovněž mile překvapila. Neměla žádné problémy s nahrávkou, s chytáním míče. Samozřejmě chyběla jistota ve střelbě a v uvolnění, ale to bychom chtěly na první zápasy moc.

První zkušenost to byla i pro děvčata od Karla pro Míšu a Elišku, které určitě rovněž mile překvapily, snažily se, bojovaly a celkem bez problémů zapadly do týmu.

Samozřejmě u všech děvčat v průběhu celého turnaje byla spousta chyb, ať už to byla střelba, nahrávky, chytání míče atd., ale jelikož všechna děvčata jsou na začátku, tak se s těmito chybami počítá. Na odstranění těchto chyb budeme intenzivně  pracovat na trénincích. Ale určitě to chce čas.

Závěrem určitě děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit na další zápasy.

2018-09-16 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže