Starší dorostenky 15.9.2018 v Jindřichově Hradci (1. liga)

V sobotu zavítaly dorostenky na své první utkání do Jindřichova Hradce.

Začátek zápasu jsme velmi podcenily a soupeřkám dovolily již v 10. minutě vedení  7:2. Pak jsme zpřesnily obranu, přidaly střelbu z dálky a do konce prvního poločasu stáhly vedení Jindřichova Hradce o dvě branky na poločasový výsledek 12:10. Ještě úvodních 8 minut druhého poločasu jsme držely krok, ale pak po neproměněných střelách a drobných zaváháních v obraně nechaly zvítězit domácí 25:17.

Je třeba říct, že družstvo je složeno ze dvou tréninkových skupin, a že na tomto zápase se některé hráčky vedle sebe na hřišti potkaly vůbec poprvé. I přes nepříznivý výsledek si holky zaslouží pochvalu za velmi dobrý výkon,  za bojovnost v obraně i za spolupráci v útoku, i když na sebe ještě nejsou zvyklé. Vyzdvihnout je třeba také obě brankářky, které chytily několik vyložených šancí. Velkým přínosem a příslibem do budoucna je výkon Terky Holečkové, která velmi rychle zapadla do hry družstva a byla jedním z tahounů. Výkony všech hráček i jejich spolupráce na hřišti se budou v dalších zápasech určitě zlepšovat.