Plzeňská liga mladších žaček (15. 9. 2018 Slavia VŠ Plzeň)


Plzeňská liga mladších žaček (15. 9. 2018 Slavia VŠ Plzeň)

Mladší žačky zahájily sezónu turnajem na Slavii, na kterém obě naše družstva sehrála tři utkání.

Áčko

Áčko vstoupilo do turnaje zápasem proti Tachovu průměrným výkonem v osobní obraně, ve které se se štěstím podařilo v závěru otočit výsledek (4:3). V následných trhácích se ale bohužel i přes kvalitní přihrávky nedařilo střelecky (8:9). Za povedenou pak určitě nelze označit hru, ve které nám úplně utekl začátek (6.min 0:5). Poté se výkon sice o něco zlepšil, ale s nedůraznou obranou a nepřesnou střelbou jsme na body rozhodně myslet nemohli (4:9). Slova chvály proto po zápasu příliš nepadala.

Facka z prvního zápasu zafungovala a výkon proti HC Plzeň byl již o poznání lepší, i když je třeba přiznat, že k tomu přispěla i síla soupeře. Při osobní obraně byl zápas ještě relativně vyrovnaný (8:4), ale při shot-outech (13:1) i hře (17:4) už byl průběh jednoznačný. V porovnání s prvním zápasem mnohem lépe fungovala vysunutá obrana a přes křídla se dařilo zakončovat rychlé útoky.

Posledním zápasem bylo derby proti béčku a jak to již v těchto zápasech bývá, obvykle se jedná o velké trápení. Výkon v osobce byl zcela bez pohybu a nasazení a nebýt Nelči v brance, mohlo být k vidění překvapení (7:6). Stejně tak při shot-outech by úspěšnost střelby měla být o něco vyšší (10:6). Při hře už se pak projevila větší herní zkušenost áčka a opět se dařilo zakončovat po zisku míče z rychlých útoků (16:3).

Celkově lze výkony v turnaji především pod dojmem prvního zápasu hodnotit jako průměrné. V zápasu se slabšími soupeři se děvčata dokázala prosazovat, ale proti silnějšímu soupeři chyběla především střelba z dálky a určitě bude potřeba dále pracovat na obranném systému, s nímž se děvčata zatím pomalu sžívají. Nevyrovnané byly i individuální výkony, proto lze stěží někoho vyzvednout. Pozitivem je ale určitě to, že všechny hráčky se dokázaly víceméně rovnoměrně střelecky prosadit. Ale jasné je, že do dalšího turnaje nás čeká spousta práce.

Hrály: Baumruková 3, Košková 6, Stulíková 6, Bezdičková 7, Krejčíková 3, Růžičková 6, Šollarová 1, Růžková M. 9, Palečková 4, Polanková 2, Vopatová 7, Březinová 3

Chytala: Langerová

 

Béčko

Béčko odehrálo první zápas proti Rokycanům a určitě je za něj děvčata třeba pochválit. Ve všech třech částech zápasu dokázala zvítězit a výkony v osobce (4:1) i hře (7:3) lze hodnotit jako velmi dobré. Při shot-outech bude potřeba zapracovat na přihrávce a zpracování míče (5:1).

Velmi dobrý výkon byl k vidění i při osobce proti Slavii, kterou děvčata s přehledem ovládla (6:3). Trháky (3:6) a zejména hra (4:9) už ale tak povedené nebyly. Nedařilo se příliš střelecky a v obraně jsme si nedokázali poradit s nejlepší hráčkou soupeře, která nás prakticky sama dokázala porazit.

V posledním zápasu proti áčku patří děvčatům velká pochvala za výkon a velké nasazení v osobce, v níž v po většinu času vedla a k překvapivým bodům bylo velmi blízko. Ve zbývajících částech hry už ale zkušenějšímu soupeři konkurovat nemohla.

Celkově je dojem z výkonu děvčat na turnaji pozitivní. V týmu je několik začínajících hráček a na turnaji nás doplnily i minižačky, které ukázaly, že mohou být platnou součástí družstva. Tahouny byly ale logicky především zkušenější hráčky (Zuny, Marťa), i když střelecky prosadit se dokázaly všechny hráčky.

Hrály: Hanzlíková 3, Loskotová 6, Zídková 3, Burjasová 1, Madleňáková 1, Růžková A., Vaicová 4, Mancellari 1, Nyklesová 1, Bažantová M. 5, Špačková 5

Chytaly: Kaucká, Nyklesová

Fotky z turnaje zde.

2018-09-16 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže