První ligové body pro nováčka z Plzně (MOL liga - DHC Plzeň- Bemaco ŠŠK Prešov 9.9.2018)

Pěkný výkon v zápase se Slavií opět přilákal do lochotínské haly obrovské množství fanoušků. Tentokrát to nebyla tak hezká a bezstarostná házená jako ve středu se Slavií, ale body zůstaly v Plzni.

Prostě, jak říkala moje babička. „Oni sem jedou takovou dálku a vy je nenecháte ani vyhrát".

DHC začalo mnohem lépe a soustředěnou hrou soupeře překvapilo. Za deset minut vedlo 4:1, ale šancí mělo na 8:1. Druhá desetiminutovka byla ze strany DHC bídou a utrpením. Hráčky kupily chybu za chybou, zkušenější Slovenky trestaly a otočily na 5:7.

Naštěstí se domácí do závěrečné části první půle opět trochu probraly a do šaten šly s nadějným, i když hubeným vedením 10:9.

V první desetiminutovce druhé půlky každý chvilku tahal pilku, ale na začátku druhé desetiminutovky se Prešovu podařilo po dlouhých minutách vyrovnat na 14:14. V této těžké chvilce vytáhli domácí trenéři žolíka v podobě Petry Drozdové, která dvěma střelami získala pro domácí vedení, a když domácí ještě proměnili další sedmičku, vedli už o tři branky. A když ve 58.minutě zvýšili na 21:17, bylo jasné, že jim první interligové vítězství už nikdo nevezme. Hosté sice přidali ještě dva přesné zásahy a upravili na konečných 21:19, ale na víc už jim čas nezbyl. První historické vítězství DHC Plzeň v MOL lize bylo na světě.

Utkání asi zklamalo ty, kdož se přišli podívat na hezkou házenou, ale určitě ne ty, kdo mají rádi trochu adrenalinu. Zápas přinesl spoustu ostrých střetů, ale nic záludného. Slovenky bránily na hranici únosnosti a předvedly mnohem lepší výkon než před týdnem v Mostě.

Naopak Plzeň hrála o něco hůře než ve středu, ale na to se historie ptát nebude. Oporami obou týmů byly brankářky.

Za týden čeká DHC další důležitý zápas, tentokrát na hřišti soupeře - ve Zlíně.

Na další domácí zápas se mohou diváci těšit 22. 9. 2018 od 14:00 h, kdy přivítáme v domácí hale Sokol Písek.