Nováček prohnal vicemistra (MOL liga - DHC Plzeň - DHC Slavia Praha 5.9.2018)

První interligový zápas DHC Plzeň v historii klubu přilákal do haly extrémní množství diváků, kteří vytvořili v hale neuvěřitelnou atmosféru.

Domácí v úvodních minutách nehráli špatně, přesto nervozita byla logicky jasně patrná a z té pramenily chybičky, které vedly k vedení Slavie v 15. minutě v poměru 5:10. Tohle bylo však nejvyšší vedení hostí v utkání. Domácí hráčky se trochu oklepaly a začaly vystrkovat růžky. Vytrvalým tlakem a dobrou obranou snížily do poločasu na rozdíl pouhých dvou branek 17:19.

I po přestávce nováček pokračoval v soustředěném výkonu a podařilo se mu snížit na rozdíl jedné branky. O osudu utkání nakonec rozhodly tři slepené branky Slavie mezi 18. a 20. minutou. I na tohle dokázaly Plzeňanky ještě odpovědět a zdramatizovat utkání. Dvě minuty před koncem snížily na rozdíl dvou branek. Zkušenější hosté si ale závěr střetnutí pohlídali a zvítězili 30:34.

Všechny hráčky DHC zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a chuť do hry. Vyzdvihovat kohokoliv nad ostatní by nebylo správné, protože hra byla založena především na kolektivním výkonu a až pak na těch individuálních. Po zápase si plně zasloužily potlesk nadšené stojící haly.

Teď jen neusnout na vavřínech a jít se stejnou chutí, drzostí, ale i pokorou do dalšího utkání, které je na pořadu už v neděli 9.9. v 16:00 v hale na Lochotíně proti slovenskému soupeři ŠŠK Prešov.