Poslední příprava žen na jedničku (Otrokovice 31.8. - 1.9.2018)

Poslední příprava žen DHC před středeční interligovou premiérou se Slavií se jmenovala Jiskra Handball Cup v Otrokovicích. Na turnaji sice nestartovala družstva slavných jmen ani žádný mistr své země, ale turnaj beze zbytku splnil to, co jsme potřebovali.

Páteční večerní zápas s domácími Otrokovicemi přinesl maximální nasazení všech 16-ti zúčastněných hráček. V zápase byly vidět chyby, ale „...takhle by to určitě šlo". Vítězství 28:14 ukazuje na značnou převahu DHC.

Naopak ranní sobotní zápas s družstvem, které se pohybuje ve středu slovenské prvoligové tabulky -Nesvady -Imel, se příliš nepovedl. Soupeř nepůsobil příliš nebezpečně, přesto hrál velmi nepříjemnou házenou, a tak se na vítězství 29:25 Plzeňanky pěkně nadřely.

Druhý sobotní zápas byl mnohem pohodovější. Další slovenský soupeř Sporta Hlohovec - loni druhý celek slovenské první ligy byl dobrým soupeřem. Přesto podlehl 16:25. DHC pravidelně navyšovalo náskok, vyzkoušelo si jinou obranu než v předchozím zápase a pravidelně střídalo všechny hráčky. Po hodinové přestávce na Západočešky čekal čerstvý účastník první české ligy - Bohunice. Zápas dvou různých poločasů začal tím lepším. Důrazná obrana 2-4 a rychlý přechod do útoku dostávaly Brňanky do velkých nesnází. Tomu odpovídal i poločasový výsledek 17:5. Ve druhém poločase DHC zkoušelo hru v sedmi hráčkách a další poměrně nové věci. Velmi neúspěšně. Navíc se projevila na hráčkách únava i uspokojení s vysokým vedením. To vše v součtu vytvořilo velmi málo pohledný a nebýt prvního poločasu i katastrofický poločas. Až v závěru se DHC trochu zvedlo a upravilo výsledek 31:24.

Na ranní nedělní zápas s Interem Bratislava se hráčky těšily. Tento zápas s loňským vítězem slovenské ligy mělo být přípravou na středeční Slavii. Oba týmy hrají podobným způsobem. Slavia samozřejmě o level až dva lépe a rychleji. Sebevědomé Slovenky začaly utkání velmi tvrdě, někdy až surově. Zbytečné fauly při střelbě do házené opravdu nepatří. Hráčky DHC ukázaly, že mají pro strach uděláno. Nenechaly si nic líbit a přitvrdily. V té chvíli se bohužel v utkání ztratili oba mladí rozhodčí a dělali chyby na obě strany. DHC zvítězilo právem 25:17 a stalo se vítězem turnaje.

Turnaj pomohl odstranit spoustu chyb a nedostatků v souhře hráček, ale ještě jich ještě hromada zůstala. Před premiérou si trenéři udělali jasný obrázek, kdo by první zápasy v interlize mohl zvládnout a kdo ne.