Starší žačky v Jindřichově Hradci (1. 9. 2018)


Starší žačky v Jindřichově Hradci (1. 9. 2018)

První zápasovou prověrku absolvovaly starší žačky (2004 a 2005) v sobotu 1. 9. 2018 v Jindřichově Hradci.

Na turnaj byla přihlášena celá řada zajímavých soupeřek, ale postupně většina z nich odřekla, a tak se nakonec zúčastnila pouze družstva Třeboně, Jindřichova Hradce a DHC Plzeň. I přesto měl turnaj vysokou úroveň a bylo na co se dívat.

Hráčky DHC Plzeň odehrály první utkání proti Třeboni. Začátek utkání se nám povedl, pak jsme ale dovolily soupeřkám otočit. V poslední pětiminutovce se nám opět povedlo se do zápasu vrátit a ze stavu minus tři branky jsme otočily až na jednogólové vítězství (25 : 24). Nevjíce se dařilo Julče Dubské (10 branek) a Vali Toušové (6 branek), která se musela srovnat s hrou na pro ni netradičním postu spojky.

Druhé utkání proti Jindřichově Hradci vůbec nefugovala obrana a ani brankářkám se příliš nedařilo. Také v útoku to o moc lepší nebylo. Vynikala tentokrát Komárková (6 branek). Prohrály jsme 16 : 23.

Třetí utkání proti Třeboni bylo z naší strany absolutním fiaskem. V prvním poločase jsme zkoušely vysunutou obranu a tento úsek jsme prohrály o tři branky. Druhý poločas, už se zasunutou obranou, byl bohužel ještě horší - nulová bojovnost a chuť do hry se podepsaly na hrozivém výsledku 15 :25 (Třeboň vyhrála zaslouženě). 

Poslední zápas jsme se ale dokázaly zlepšit a s Jindřichovým Hradcem jsme odehrály vyrovnané utkání a prohrály těsným rozdílem 16 : 18. Pochvalu zápas zaslouží opět především Julča Dubská s Majdou Komárkovou.

V turnaji jsme skončily na třetím místě (za prvním Jindřichovým Hradcem a druhou Třeboní). Nejlepší střelkyní turnaje byla naše Majda Komárková. Společně s Julčou Dubskou a Vali Toušovou to byly největší tahouni našeho družstva. Velkým příjemným překvapením byly výkony Páťi Dolanské a Kačky Vážky Krausové, doufejme, že to nebyly jen ojedinělé jevy a budou takhle pokračovat i v trénincích a dalších utkáních.

Celkově turnaj jasně ukázal, že máme opravdu na čem pracovat. Individuální chyby v obraně a špatné rozhodování v útoku jsou jedněmi z hlavní bodů, ale je toho samozřejmě ještě více. Snad se dalšími tréninky podaří některé věci vylepšit. Příští zápasová zkouška nás čeká na turnaji v Žirovnici 14. - 16. 9. 2018.

Hrály:

Čásová 2, Dolanská 1, Dubská 23, Hýblová 2, Cheníčková, Chocová 1, Kepková 5, Komárková 23, Konderová 2, Krausová 7, Šerá, Toušová 10

Chytaly Šindelářová (25 %), Šoralová (16 %). 

 

2018-09-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže