Ženy DHC Plzeň po dvou třetinách přípravy


Ženy DHC Plzeň po dvou třetinách přípravy

Nováček interligy se začal připravovat v domácím prostředí 1. srpna. Dvoufázové tréninky byly kombinací tréninků s fitness trenérkami v novém fitcentru na Doubravce, atletických tréninků s Lukášem, který si právem vysloužil přezdívku Satan, a tréninků s míčem v domácí hale.

V průběhu první fáze byla sehrána dvě přátelská utkání s plzeňským prvoligový HC, vždy s výsledkově pozitivním koncem. Na počátku druhé fáze 24 hráček odjelo na soustředění do Nýrska, kde každý den odmakaly tři tréninkové jednotky. Součástí soustředění byl i teambuilding, ve kterém se hráčky z různých míst republiky vzájemně poznávaly.

Po soustředění odehrálo DHC přátelské utkání na půdě ESV 1927 Regensburg. Toto utkání poznamenala zbytečná nervozita, možná ještě únava ze soustředění. V utkání si zahrály všechny zdravé hráčky a DHC podlehlo 33:21. Výsledek není příliš důležitý, bohužel trenéři nemohou být spokojeni s hrou a u některých hráček ani s nasazením. Bylo příliš vidět nesehranost týmu a příliš individuálních řešení herních situací. Přesto utkání s velmi kvalitním zahraničním soupeřem snad otevřelo všem oči.

Do posledního týdne přípravy vstoupí hráčky několika tréninky a jedním přátelským utkáním. Poslední herní test je čeká 31.8. - 2.9. na turnaji v Otrokovicích, kde se utkají se dvěma českými a třemi slovenskými týmy. Po turnaji si už trenéři udělají jasnější představu o sestavě na první utkání 5. 9. s pražskou Slavii v plzeňské hale.

2018-08-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže