1. liga mladších dorostenek DHC Plzeň - Jiskra Otrokovice (13. 5. 2018)

Mladší dorostenky nedokázaly oplatit porážku hráčkám z Otrokovic a prohrály na domácí půdě 24:36.

V neděli čekal mladší dorostenky poslední ligový zápas na domácí půdě. Jako poslední nás čekal soupeř z Otrokovic. Tomuto soupeři jsme měli co oplácet, ať porážku v první polovině ligy, tak i porážku (která nás vyřadila) z Pragáče.

Bohužel ani dnes se nám nepodařila odvrátit porážku. První poločas jsme se ujaly vedení a s lehkostí jsme si vytvořily náskok, který se nám ale již nepodařilo udržet. V prvním poločase nemám ani co moc holkám vytknout, sehrávaly to co jim bylo řečeno , obrana fungovala tak jak měla. Stav prvního poločasu byl 14:14.

O přestávce jsme si řekly co musíme změnit. Bohužel, hned od hvizdu druhého poločasu, dominovaly jen protihráčky. Ať se některé hráčky snažily sebe víc, bohužel jim chyběla podpora od brankařek. Těm se tento zápas absolutně nepovedl a spadla jim tam každá střela. Jejich odevzdanost hodně ovlivnila hru holek.

Jediné, dá-li se tomu tak říci, pozitivní bylo, dohrávání na pivota. Některým spojkám se nedařilo střelecky nebo chyběla odvaha, a tak radši hledaly zakončení přes pivota. Pochvalu zaslouží hráčky ročníku 2003 Ritti a Tomy - ty již v minulých dvou zápasech ukázaly, že si své místo u mladších dorostenek právem zaslouží.

Samozřejmě pochvalu zaslouží i další hráčky Pája, Sára, Bary a Kepi byly na hřisti také dost vidět. Je škoda , že třeba Aďa, Kája a Haluz nemají tolik odvahy se více pouštět do střel a při hledání (místo střely), komu nahrát, se pak dopouštějí příliš technických chyb.

Zlepšení bylo již vidět na Šímě , která se posledních pár zápasů tak trošku trápila.
Nevím zda děvčata odcházela do šaten s pocitem, že odvedla to nejlepší, co v nich je. Jsem jiného názoru, stále některé hráčky mají obrovské rezervy, na tréninku se dokážou předvést co umí a prosadit se, ale bohužel to již nedokážou přenést do zápasu.

Děkuji všem našim fanouškům, kteří nás po celou naši dlouhou sezonu doprovázeli.