Minipohár sk. A - Šestý soutěžní turnaj 13.5.2018 (Talent Plzeň)


Minipohár sk. A - Šestý soutěžní turnaj 13.5.2018 (Talent Plzeň)

Poslední turnaj skupiny A se odehrál v hale na Talentu a pro část našich hráček se jednalo o vůbec poslední turnaj v kategorii minižaček v rámci Plzeňské ligy (část odehraje ještě za týden turnaj skupiny B). V tradičně chlapecké skupině tentokrát startovala jen 4 družstva - vedle nás ještě Talent Plzeň, Šťáhlavy a Slavie VŠ.

První zápas proti Talentu patřil určitě k těm povedenějším, který jsme s tímto soupeřem letos odehráli, byť je třeba přiznat, že kluci nebyli v úplně kompletní sestavě. V osobce byl zápas zcela vyrovnaný, i když větší chuť byla určitě útočit a obrana mohla být o něco agresivnější. Ve hře se pak o trochu více dařilo našim děvčatům, ale oboustranně šlo o velmi pěkný zápas.

Ve druhém zápasu proti Slavii byla od počátku jasně patrná naše převaha. Vyzdvihnout lze určitě rychlý přechod do útoku, ať už po zisku míče v obraně nebo od brankářky. Ne vždy se sice podařilo hodit úplně nejpřesnější přihrávku, ale je jasně vidět, že jistota v dlouhých přihrávkách výrazně narostla a dokážeme takto střílet snadné branky.

Se stoupající teplotou v hale úměrně ubývaly síly hráček, což se jasně projevilo v posledním zápasu proti Šťáhlavům. Osobku ještě děvčata odehrála ve velké rychlosti a jasně soupeře přehrála, ale ve hře už se nikomu moc nechtělo bránit a kluci se díky tomu snadno prosazovali jak střelbou z dálky, tak i po individuálních uvolněních. Zápas proto skončil zaslouženě jejich jednobrankovou výhrou.

Celkově musíme vyzdvihnout především přínos, jaký pro nás účast v turnajích této skupiny měla. Ač jsou zejména kluci z Talentu (jsou-li v kompletní sestavě) herně již trochu jinde než naše družstvo, tak pro děvčata byly zápasy s nimi příležitostí poměřit se soupeři, s nimiž se v dívčí kategorii letos až na výjimky měřit nemohla. Byť se soutěž mladšího žactva, které se budeme účastnit příští rok, již hraje odděleně, rádi bychom se alespoň v rámci tréninkových zápasů s chlapeckými týmy střetávali i nadále, protože je to způsob, jak se nadále zlepšovat.

Hrály: Bezdičková (13 střel / 9 branek), Burjasová (6 / 3), Březinová (4 / 2), Cvačková (12 / 7), Košková (4 / 3), Loskotová 2 / 0), Palečková (7 / 6), Stulíková (11 / 8), Vaicová (9 / 7), Vopatová (12 / 10), Šollarová (8 / 2),

Chytala: Chvátalová (56 střel / 28 chycených - 50% úspěšnost)

2018-05-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže