Obhájkyně bronzu se protrápily k prvnímu vítězství v play off (HC Zlín-DHC Plzeň -play off st. dorostenky 12.5.2018)

Asi nejhorší zápas letošní sezony odehrálo DHC v prvním zápase play off ve Zlíně. Hráčky viditelně unavené na konci sezony, bojující s různými menšími zraněními a zklamané ztrátou možnosti hrát finále, vytvořily na svoje poměry obrovské množství chyb a nepřesností.

Jenže...jak už bylo mnohokrát řečeno a napsáno, tenhle tým má srdce a charakter.

DHC v utkání brzy vedlo o několik branek, v polovině prvního poločasu 4:8. Zlín se velmi těžko prosazoval ve hře šest na šest, a tak začal praktikovat hru bez brankářky se sedmi hráčkami v poli. A světe div se, za pouhých deset minut vedl 10:9. Hostující hráčky se nedokázaly vyrovnat s novou skutečností, i když do poločasu vyrovnaly na 12:12.

Po přestávce se družstva střídala ve vedení, nikdo nevedl o více než jednu branku až do 57. minuty. Pak na sebe vzal zodpovědnost plzeňský benjamínek - Pája Kepková. Dvěma krásnými brankami rozhodla o vítězství DHC 21:24. Uvidíme, jestli bude hubený náskok stačit do odvety.

I když jen těžko můžeme hrát s ještě více chybami a nepřesnostmi. Přesto hráčkám nelze upřít snaha a bojovnost. Franzová s Frankovou neslezly z palubovky a vytrvale bušily do zlínské obrany. S vydatnou pomocí Soukupové a Noskové bojovaly proti přesile v obraně. Se svou troškou do mlýna přispěchala i křídla (dohromady devět branek). Výsledkem této kolektivní snahy je další vydřené vítězství, které je možná cennější, než kdyby vše klapalo jako na drátkách.

Na závěr bych chtěl všechny pozvat na odvetu 20.5. v 16:00 , po které bude dekorován bronzový medailista v kategorii starších dorostenek. Bude to třetí placka v řadě pro juniorky DHC ?