Přípravka - skupina C + 6+1 - VŠ Slavie (12. 5. 2018)


Přípravka - skupina C + 6+1 - VŠ Slavie (12. 5. 2018)

V sobotu vyjela děvčata DHC ročníku 2008/9 na turnaj skupiny C ke svému plzeňskému rivalovi na VŠ Plzeň. Týmy byly rozděleny kvůli velkému počtu účastníků na dvě skupiny. Jedna skupina hrála v hale a druhá si zahrála na venkovním hřišti. Za krásného počasí, které vydrželo v průběhu celého turnaje, na nás bohužel zbyla hala. I tak děvčata měla mezi zápasy dost času se venku vyblbnout. Zpestřením určitě byla rozcvička plzeňských fotbalistů, která na chvíli přerušila turnaj a hráčky všech týmu se s Viktoriány pozdravily a ulovily nějaký ten autogram. A nyní zpět k házené.

Nutno předem říci, že jsme se turnaje zúčastnili bez několika opor a prostor dostaly hráčky, které nemají tak velké herní vytížení a na některé posty se dostávají velmi zřídka kdy. A právě jeden z cílů byl, aby děvčata nabrala zkušenosti a aby byla schopné vzít osud zápasu a zodpovědnost do svých rukou. 

Jako první na nás čekal tým domácích Slavia VŠ Plzeň - holky. Bohužel není moc, co k tomuto zápasu říct. Nedařilo se nám vůbec nic, a to jak v osobní obraně tak v normální hře. Nikomu se nechtělo útočit, nikomu se nechtělo střílet a soupeř nás jednoznačně přehrál ve všech směrech hry. Celkově z naší strany všechno špatně. Nic víc k tomu nejde dodat.

Všichni doufali, že druhý zápas s pražskými Hájemi bude o poznání lepší. V osobní obraně se nám to určitě povedlo, tam jsme zmateného soupeře přehráli. Ale v šestkové házené, byla naše hra opět velkým zklamáním. Opět jsme nestříleli, pohyb byl velmi špatný a nikdo nevzal odpovědnost na sebe. Tento zápas byl z naší strany asi nejhorší z celého dne.

Jako třetí na nás čekal mladý tým ze sousedního Německa HC Cham. V osobní obraně jsem drželi ještě ze soupeřem krok, ale v normální hře nás soupeř jednoznačně přehrál. I když klucí hráli totálně neorganizovaně bez držení jednotlivých postů a neustále v jednom hloučku, my jsme nebránili, neútočili, naše hra postrádala jakýkoliv pohyb a o střelbě ani nemluvě. Takže určitě zklamání z předvedeného výkonu.

Poslední zápas jsme odehráli proti domácím klukům z domácí Slavie Plzeň. Kluci ročníku 2009 a někteří snad i mladší nás v osobní obraně moc do ničeho nepustili. Za to v normální hře jsme se konečně aspoň trošku vzpamatovali, i když na pohled to asi nic pěkného nebylo. Bylo dost vidět, že soupeř toho moc odehráno nemá a naše výšková převaha byla značná. Takže i když trošku se štěstím jsme dovedli utkání do vítězného konce.

Celkové hodnocení dnešního turnaje nebude určitě pozitivní a za dnešek není možné nikoho za nic pochválit. Pohyb po hřišti byl velmi špatný, nikdo nechtěl střílet a uvolňovat se. Celkově hra byla velmi kostrbatá, všechny nahrávky byly do stoje, míče padaly z rukou a bohužel se nenašel žádný lídr, který by to vzal na sebe. O střelbě ani nemluvě. Jak bylo na začátku řečeno, pro některé hráčky byl dnešek možností si zahrát na postech, kde pravidelně nehrají a ukázat co v nich je. Turnaj představoval pro všechny šanci, kterou bohužel nikdo nedokázal využít. Doufáme, že děvčata předvedou příště lepší výkony a posunou se zase vpřed, protože je zapotřebí, abychom do budoucna měly více vyrovnaný tým. Prostor k tomu určitě dostanou. Musí jenom hrát, chtít na hřišti něco ukázat a výsledky určitě časem přijdou.

Nakonec díky moc rodičům za podporu a výbornou diváckou kulisu, i přeesto, že dneska jsme jim asi moc velkou radost neudělali.

2018-05-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže