Plzeňská liga mladších žaček (12. 5. 2018 Lázně Kynžvart)


Plzeňská liga mladších žaček (12. 5. 2018 Lázně Kynžvart)

Další kolo Plzeňské ligy mladších žaček se odehrálo v sobotu v Kynžvartu za účasti obou našich družstev.

Áčko

Áčko vstoupilo do turnaje velmi dobrým výkonem proti Chebu. V něm jsme díky dobrému pohybu dokázali zvítězit v osobní obraně (6:5) a o něco více se dařilo i v trhácích (12:11). Ve hře se skóre přelévalo ze strany na stranu a spravedlivou remízu nakonec tři vteřiny před koncem vystřelila Bára Bourová (10:10).

Podobně se pak vyvíjel i druhý zápas proti Kynžvartu, ve kterém děvčata výborně odehrála osobku (8:4) a zvítězila i v trhácích (9:7). Ve hře jsme ale bohužel soupeře kvůli malé aktivitě v útoku pustili do vedení a ani přes zlepšený výkon v druhé polovině se již výsledek dotáhnout nepodařilo (5:8).

Třetí zápas proti Tachovu jsme měli rozhodně vyhrát. Zbytečná zbrklost a především velké množství technických chyb však zapříčinily, že soupeř těsně vyhrál osobku (6:7) i hru (10:11). Radovat jsme se tak opět mohli jen z výhry v shot-outech (8:4).

V posledním zápasu opět proti Chebu už byl patrný úbytek sil. Při osobce jsme ještě se soupeřem dokázali držet krok (5:5) a výborně jsme zvládli i trháky (14:4). Ale hra byla ve znamení naprosto katastrofálního úvodu, kdy chyběl pohyb v útoku i obraně a především nasazení. Nebylo proto divu, že v 7. minutě svítilo na ukazateli skóre 7:0. Po důrazné promluvě se pak sice výkon trochu zlepšil a začalo se více dařit v útoku, ale výsledkově se to již nijak výrazněji neprojevilo (13:8). Za tento zápas tak rozhodně moc slov chvály nepadalo.

Celkově lze děvčata určitě pochválit za výkony při osobce, kde dokážeme hrát ve velké rychlosti a s velkým přehledem správně řešit situace na hřišti. Stejně tak v shot-outech je patrné, že se dlouhým přihrávkám věnujeme při tréninku. Za to výkony ve hře byly obrovsky nevyrovnané a určitě je spousta věcí ke zlepšení (až na Báru chybí více střelby z dálky).

Hrály: Baumruková, Stulíková, Bezdičková, Růžková, Polanková, Hýblová, Langerová, Čásová, Vopatová, Bourová, Pechová

 

Béčko

Béčko zahájilo turnaj sympatickým výkonem v osobce proti Tachovu. V obraně se sice nedařilo úplně včas bránit nejlepší hráčku soupeře, ale za aktivitu v útoku určitě patří pochvala (6:10). Trochu trápení přinesly trháky, kde se sice podařilo většinu přihrávek zpracovat, ale tyčky a brankářka soupeře moc branek vstřelit neumožnily (2:4). Ve hře už jsme pak ale lépe se pohybujícímu soupeři vzdorovat nedokázali (2:12).

Ve druhém zápasu proti Chebu se opět povedlo velmi dobře odehrát osobní obranu (5:7) a konečně jsme se dokázali více střelecky prosadit v trhácích, což se projevilo i na výsledku (11:9). Ve hře už pak byla patrná větší herní vyspělost soupeře, ale i tak nelze porážku 5:10 považovat za propadák.

Poslední zápas s Kynžvartem odehrála děvčata již bez zraněné Míši na pokraji fyzických sil, jelikož možností na střídání bylo málo. Při osobce se ještě celkem dařilo zakončovat (5:11), ale ve hře už děvčata fyzicky nestíhala (2:13). Potěšit ale dokázala remíza v trhácích (9:9).

Celkově určitě děvčatům nelze upřít snahu zejména při osobce a vyjma prvního zápasu se dařilo i v trhácích. Ve hře u většiny hráček stále schází větší herní zkušenosti a ne vždy si dokážeme vytvořit dostatečně kvalitní střelecké příležitosti. Za velkou aktivitu patří určitě pochvala Míše, k níž se především při osobce přidávala i Anetka s Áďou. O zakončení se nejčastěji snažila Viki, ale u ní bude určitě třeba zlepšit pohyb.

Hrály: Konderová, Košková, Růžičková, Zaplatílková, Palečková, Wandlová, Šerá, Klečková, Perglová, Chvátalová

 

2018-05-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže