Královnami Žákovské ligy se staly starší žačky DHC Plzeň!!!! (12.5.2018 Strakonice)

Zlatým písmem do kroniky DHC Plzeň se dnes zapsaly starší žačky DHC Plzeň! Po dvou letech dokázaly obhájit pomyslný titul mistryň republiky z Házenkářského desetiboje mladších žaček a na nejcennější mistrovskou trofej dosáhly i ve starších žákyních! Staly se tak prvním družstvem v klubové historii, kterému se tak podařilo!

Doplněn odkaz na fotky

Cesta za zlatým snem však byla plná překážek a strastí.

Stejně jako v přechozích pěti turnajích ani na tom dnešním se žádné vítězství nerodilo lehce.

V prvním utkání nás čekal nás čekal stále se zlepšující celek Kynžvartu. Poslední dva podzimní zápasy obou soupeřů měly velmi vyrovnaný průběh a ani dnes to nebylo jinak. Na konci prvního poločasu se přece jen DHC Plzeň podařilo vytvořit čtyřgólový náskok a tohle vedení už nepustilo z rukou. Družstvo rázně vykročilo za svým snem.

Druhý zápas proti Kobylisům byl herně vyrovnaný prvních devět minut (DHC vedlo 8 : 4). Pak ale přišla naše devítibranková smršť a do přestávky svítilo na ukazateli 21 : 7 pro DHC Plzeň. Celý druhý poločas byl v režii nejmladších hráček družstva a svojí roli zvládly velmi dobře, alespoň co se týká útoku. V obraně už to tak dobré nebylo, ale přesto konečný výsledek 32 : 18 jasně ukazuje poměr sil na hřišti.

Třetí zápas proti domácím Strakonicím představoval prvním z našich dvou mečbolů. Věděli jsme, že nás čeká velmi nepříjemný soupeř, který navíc hraje v domácím prostředí a s podporou domácích fanoušků. Po počáteční oťukávání měly v prvním poločase více navrch domácí hráčky, a také převážnou část vedly. Naše hráčky ale statečně dotahovaly, a tak poločas skončil smírně 9 : 9. Ve druhém vstřelily první gól domácí, ale pak následovala šňůra branek Plzeňaček, které odskočily na dvoubrankový náskok. Domácím se podařilo dotáhnout. Potom ve stejném duchu ještě dvakrát DHC odskočilo (vždy na tříbrankový rozdíl) a Strakonice vždy dotáhly - naposledy v 15. minutě na 16 : 16. Rozhodující třígólovou šňůru odstartovala Voráčková, pak přidala gól z trháku Toušová a další trefu z dálky Voráčková. DHC Plzeň se tři minuty před koncem opět ujalo vedení o tři branky. Strakonická děvčata ještě dokázala dvakrát snížit, ale i DHC dvakrát odpovědělo (tentokrát z rukou Rittichové a Voráčkové). Po výhře 21 : 18 mohla zlatá radost vypuknout naplno.

V posledním utkání proti Zoře Olomouc bylo sice o vítězkách Žákovské ligy už rozhodnuto, ale motivace nescházela - podaří se soutěž dokončit bez prohry nebo ještě lépe bez ztráty bodu? V prvním poločase tomu nic nenasvědčovalo - mizerná obrana a nepřesná střelba, jejichž výsledkem bylo v 10. minutě na ukazateli 5 : 8 pro Olomouc. Ve druhé čtvrtině zápasu se podařilo čtyřmi brankami otočit skóre na 9 : 8 pro Plzeň. Ani ve druhém poločase jsme bohužel nepředváděly nijak pohlednou házenou a podobně jako v předchozím zápase - jakmile jsme si dokázaly vypracovat náskok, Zora dotáhla. Necelé dvě minuty před koncem to bylo jen o dva. Pak přidala branku Benešová a po ní Rittichová. Zora sice ještě v poslední minutě snížila, ale závěrečnou tečku symbolicky napsala brankou vstřelenou ze sedmimetrového hodu Malina - Míša Malá. Utkání skončilo 22 : 19 pro DHC Plzeň.

Celkově je to vítězství touhy a pracovitosti. Hráčky šly celou dobu za svým snem, tvrdě pracovaly při tréninku, překonávaly vlastní bolest i nepohodlí, mnohdy hrály na pokraji svých fyzických sil, ale teď jsou na konci cesty a mohou se zaslouženě radovat ze zlatých medailí!

Tým zdobila po všechna utkání výborná obrana, na jejímž konci stála jedna z nejlepších brankářek Žákovské ligy - Malina. Standardní úspěšnost přes 50 % i v těžkých zápasech je skvělou vizitkou! Budeme držet palce do následujících týdnů, kdy má šanci prosadit se i v reprezentačním dresu.

Dvěma důležitými oporami zejména v útoku byly Helča Voráčková (naše nejlepší střelkyně) a talentovaná spojka. Hlavním organizátorem hry a tahounem v útoku byla Rittiška. Dobře zorganizované kombinace, chytré přihrávky i překvapivé střely z dálky zaskočily mnohé soupeřky.

Důležitými pilíři obrany byly i obě pivotky - Pipi a Buřič. Díky jejich skvělé práci, měly často soupeřky problém, dát nám gól.

Převážně jako "obranné specialistky" fungovaly v některých zápasech Beny a Hofi - na jejich výkony byl vždy spoleh a týmu moc pomohly.

Velmi dobře v útoku i v obraně zahrála Majda Komárková - její výkon byl obvykle na vysoké úrovni a bez chyb. Určitě ale může být ještě více aktivní v útoku, protože má dobrou střelu a umí se i výborně uvolnit.

Výbornou práci odváděla i křídla - Julča, Vali i Tomy. Po přesných přihrávkách od Maliny nebo Áji dokázala výborně zakončovat. V důležitých chvílích se ale všechny tři dokázaly prosadit a přidat i branky ze hry.

Ája dokázala skvěle plnit pozici brankářské dvojky a v důležitých chvílích zaskočit soupeře při sedmimetrových hodech. Skvělými přhrávkami do rychlých útoků nabízela snadné branky všem spoluhráčkám.

Tým výborně doplňovaly i další hráčky - Vážka, Kikina, Kepi, Lucka. V příští sezóně určitě budou oporami nového družstva starších žaček.

Branky:

Benešová 1, Buřičová 4, Dubská 10, Hofírková, Kepková 3, KOmárková 5, Krausová 3, Nová, Pitulová 4, Rittichová 21, Tomanová 12, Toušová 11, Voráčková 23

Chytaly Malá 1, Šindelářová, Šoralová

Obrovský dík patří všem fanouškům - zejména těm, kteří s námi absolvovaly všechny turnaje. Jejich bubny a hlasivky byly slyšet nejen na obou domácích turnajích, ale i na všech venkonvích - Ledeč nad Sázavou, Cheb, Ostrava, Strakonice. Moc a moc děkujeme!!!  Byli jste neúnavní, byli jste skvělí, byli jste mistrovští!!!