Memoriál Karla Šulce plný PŘÍŠEREK a DIVOŽENEK


Memoriál Karla Šulce plný PŘÍŠEREK a DIVOŽENEK

V termínu 5. 5. - 7. 5. proběhl na lochotínském sídlišti 27. ročník Memoriálu Karla Šulce. Našeho největšího domácí turnaje se zúčastnilo celkem 81 týmů z celé České republiky. Hráčky ročníku 2010/11 se zúčastnily turnaje v kategorii Přípravka 4+1. Byly rozděleny do dvou družstev, a to PŘÍŠERKY s.r.o. a DIVOŽENKY. Turnaj se hrál opět bez počítání skóre a bodů.

Celé tři hrací dny bylo krásné slunné počasí, a tak nic nebránilo jak našim hráčkám, tak soupeřkám si turnaj se vším všudy pořádně užít. Naše hráčky vyplnily mezery mezi zápasy "blbnutím" na skákacím hradu, tančením u rádia a dalším jiným skotačením. Jako osvěžení si mohly zajít na zmrzlinu nebo se jít zchladit k blízkému brouzdališti. A byly mezi nimi i takové, které přišly zmáčené do pasu nebo dokonce úplně celé, a tak si pak musely v přestávce mezi zápasy sušit dresy nebo trenýrky.Trenéři a rodiče pak mohli využít občerstvení na domečku.

Příšerky

Tým Příšerky s.r.o. reprezentovaly tyto hráčky: Natálka Dlesková, Niki Egermajerová, Kačka Rybová, Markétka Kurešová, Nelča Pivoňková, Amálka Přerostová, Elza Roubová a trenér Karel Přerost. Jak už to bývá zvykem do turnaje jsem vstoupili vzájemným zápasem. Po té nás v sobotu čekali jako soupeři Vážky (TJ Sokol Kobylisy), Rokytičky (Rokycany), Žirafy (TJ Sokol Písek) a Čertice (DHK Baník Most). Zápasy se soupeřkami z Kobylis, Rokycan a Písku byly vyrovnané. O naše branky se zasloužily tři hráčky - Nátalka, Niki a Markétka. Ostatní naše hráčky nejenom střelecky, ale i herně zaostávaly. V posledním sobotním zápase jsme se utkali s Čerticemi z Mostu. Tento soupeř byl pro výkon všech ostatních hráček z týmu Příšerek zlomový a dokázal nás nakopnout i do nedělních bojů. Po chvilce hry byl znát herní rozdíl mezi námi a soupeřem, a tak jsem nechal odpočinout dvě hlavní opory týmu, Natálku a Niki. Konečně začaly lépe hrát i ostatní hráčky, a tak se do pomyslné střelecké listiny několikrát zapsala i Kačka, Nelča a Amálka, dobrou hrou se ukázala i Elza. 

Další den jsme měli příjemnější rozlosování, a tak si hráčky mohly trochu přispat. V prvním nedělním zápase nám byl soupeřem tým Stráčat (HBC Strakonice 1921). Zápas s týmem Stráčat byl nejenom pro mě, ale i pro všechny hráčky nepříjemným překvapením. V zimě jsme se s tímto týmem utkali na našem "zimním turnaji" a neměli jsme žádný problém. Tentokrát na nás však soupeř ze Strakonic nastoupil s velmi dobrou, ale hlavně důraznou obranou. S tímto problémem se potýkáme celou sezonu. Naše hráčky nedokázaly na toto dobře reagovat a celý zápas zaostávaly. Pak následovaly tři velmi dobré zápasy proti Svišťům z Milevska (Handball club Milevsko), Černým andílkům (DHK Baník Most) a Žabkám (HC Háje Praha). Ve všech zápasech se všechny hráčky snažily, lépe bránily, zlepšily pohyb na hřišti a opět se všechny hráčky dokázaly střelecky prosadit. Největší obavy jsem měly ze soupeře z Prahy - Háje na tomto turnaji hrály opravdu pěkně, ale naše hráčky se nezalekly a odehrály pěkný zápas.

V pondělí nás čekal poslední soupeř ze Slavie Praha, a opět bylo toto utkání vyrovnané. Dál už se hráčky mohly těšit pouze na vyhlášení vítězů, kde jim zlaté medaile předávala mimo jiné i současná reprezentační hráčka Markéta Jeřábková, od které si už předtím hráčky nechaly podepsat např. trička, balony, flašky na pití a nebo kartičky s fotkou Markéty v dresu již svého minulého týmu DHK Baník Most - Markéta přestupuje do maďarského týmu Érd. Tímto jí blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů.

Nejlepší hráčkou z týmu "Příšerek s.r.o." byla po zásluze vyhlášena Natálka Dlesková, která odehrála velmi pěkný turnaj. Střílela, bojovala a pěkně bránila. Další za ní byla Niki Egermajerová, která se sice nedokázala tolikrát střelecky prosadit, nicméně šance si vytvářela, jen tolik neproměňovala a stejně jako Natálka bojovala a pěkně bránila. Další hráčkou, která se svým výkonem postupně přidávala k Natálce a Niki, byla Markétka Kurešová, která zaslouží za svůj výkon v celém turnaji, a to jak v poli, tak i v brance, pochvalu.

Ostatní hráčky se herně rozjížděly trochu pomaleji, ale postupně se k nim přidala Kačka, které se povedlo několik pěkných akcí, několik gólů, a přidala i velmi dobrý výkon v brance. Nelče, Amálce a Elze trval herní rozjezd nejdéle a je nejvíce nakopnul až poslední sobotní zápas, od něhož se jejich výkony zvedly. Nelča dala několik branek a předvedla také pěkné zákroky v brance, Amálka také přidala několik branek a předvedla pár slušných útočných akcí. Elza se postupně zapojovala do hry, kdy dala několik hezkých přihrávek a pěkně zabojovala při bránění o balon.

Na čem musím všechny hráčky zapracovat je lepší, pevnější obrana, rychlejší vracení z útoku do obrany, větší pohyb po hřišti a přesnější střelba. Hráčky jsou šikovné a postupně se všechny zlepšují, tak s tím nebudou mít určitě žádný problém.

Divoženky

Tým DIVOŽENEK ve složení Míša Pluhařová, Eliška Čardová, Valentýnka Janů, Terezka Škrdlíková, Karolínka Šnebergerová, Anička Balínová, Laura Mancellari pod vedením trenérského dua Kristýna Rybová a Jarda Roub si na třídenním turnaji zahrál celkem 10 zápasů za velmi slunného počasí. V sobotu v prvních zápasech byla vidět určitá nervozita a nepozornost, která se dala vysvětlit množstvím lidí a vzruchem kolem hřiště. V dalších zápasech se vše zlepšilo, děvčata se více koncentrovala na hru. Hráčky si během zápasů vyzkoušely hru proti mužstvům různého vzrůstu a úrovně.

Ve hře jsme určitě našly mnoho chyb - nedůsledné bránění, špatné obsazování, občas menší pohyb po hřišti, to jsou věci které se snažíme na tréninku odstranit. Věříme, že postupem času nastane zlepšení. Co určitě musíme vyzdvihnout je bojovnost a hlavně týmové pojetí hry. Máme hráčky, které házenou hrají delší dobu než jiné, mají jinou výšku a mentální vyspělost, a přece se to při hře nijak neprojevuje. Nahrávaly si mezi sebou, ať se to povedlo nebo ne. Další pochvalu jim musíme dát za kombinace během hry. Holky si nahrávaly, nabíhaly a většinou hledaly někoho s lepším místem. Nejlepší hráčkou v družstvu DIVOŽENEK byla vybrána Terezka Škrdlíková.

V třídenním turnaji hra DIVOŽENEK gradovala. Holky si turnaj užily s úsměvem, bez vážných zranění. Spokojenost byla vidět na jejich tvářích i na rodičích. Myslíme, že turnaj se opravdu povedl. Poděkování patří i rodičům za jejich fandění a Vaše rodičovské dresy byly super. Ještě jednou díky za krásný turnaj.

Fotky družstva z turnaje zde. 

2018-05-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže