KONEČNĚ TO CINKLO - 3.ROČNÍK CHEBSKÉ HVĚZDIČKY PRO HRÁČKY (2008-2009) 13.4.18 - 15.4.18


KONEČNĚ TO CINKLO - 3.ROČNÍK CHEBSKÉ HVĚZDIČKY PRO HRÁČKY (2008-2009) 13.4.18 - 15.4.18

V pátek dopoledne za krásného počasí, které nás provázelo celý víkend, vyrazila děvčata z DHC vlakem směr Cheb, na třetí ročník oblíbeného turnaje chebské hvězdičky. Turnaje se zúčastnilo celkem 15 týmů z celé ČR, hrálo se systémem každý s každým 15 minut, což v rámci turnaje bylo spravedlivé, a nikdo se nemohl na nic vymlouvat.

DHC bylo zastoupeno v obou kategoriích, a to jak 6+1, kde jsem měli dokonce dvojí zastoupení,  tak rovněž jeden tým v 4+1. V šestkové házené jsme měli dva týmy DHC Plzeň černí a DHC Plzeň červení. Hned po vystoupení z vlaku a přesunu do krásného sportovního chebského areálu již následovaly zápasy v rychlém sledu. Nebyl ani nějaký velký čas se pořádně rozkoukávat a hned se šlo na věc. 

DHC PLZEŇ ČERNÍ

Černý tým si první zápas odehrál na domácí půdě proti červenému týmu. Utkání bylo jednoznačné a tým červených vyhrál 8:1. Na úvod je třeba říct, že tým černých je složen z hráček ročníků 2007 až 2009, které mají málo zkušeností ze šestkové házené.

Druhý zápas již v Chebské hale, odehrály černí proti plzeňské Slávii A. Zápas se o výsledek od začátku přetahoval a ještě v 10.minutě to bylo 4:4. Pak našimi chybnými přihrávkami jsme přišly o dobrý výsledek a utkání tak skončilo prohrou 6:4.

Třetí zápas proti domácímu Chebu (který nakonec skončil 1. místě) byl v našich hlavách od začátku prohraný. A tak jsme také k celému utkání od začátku přistupovaly. Nikomu se nechtělo střílet, nikdo nechtěl bránit a nikdo se nechtěl uvolňovat. Není tedy divu, že utkání skončilo porážkou 10:1.

Čtvrté utkání jsme nastoupily proti moravskému týmu z Ivančic. Toto utkání bylo o 100% pohlednější. Do poslední minuty s dobrou obranou si děvčata udržovaly krásný remízový stav 6:6. Drobným zaváháním v obraně soupeř zvýšil na konečných 7:6 a nám už se nepodařilo skórovat. Moc pěkné utkání.

Posledním pátečním soupeřem byla Bílina. V tomto zápase byly některé hráčky velmi bojovné v obraně a jiné se zas přičinily v útoku. Svým společným výkonem dotáhly do svého prvního vítězství 6:2.

Sobotní brzký ranní zápas čekal náš tým druhý soupeř z Plzně VŠ B. Soupeř pro nás velmi vyrovnaný. Holky hned od začátku zabojovaly v obraně a soupeři se tak nedařilo prosadit. Na druhé straně se každá hráčka snažila o uvolnění a střelbu a díky tomu utkání skončilo výhrou pro náš tým 5:3.

Druhý sobotní zápas nás čekal Mostecký tým A. Obrana na začátku trošku zaspala a důrazná spojka z mostu nám nadělila v krátkém intervalu hned tři branky. Pak už jsme obranu zlepšily a soupeř se už tak snadno neprosazoval. Škoda útoku, ne že bychom si nevytvořily šance, ale nedokázaly jsme své uvolnění proměnit. Konec zápasu přinesl naši prohru 6:2.

Třetí zápas, po dobrém obědě, hráčky nastoupily proti Kobylkám z Prahy a jejich osobní obraně po celém hřišti. Jelikož nás trápí pohyb po hřišti bez balónu, byla pro nás osobní obrana nepříjemná. Vlastními chybami a špatnou přihrávkou jsme soupeři dovolily vítězství 8:3. Řekla bych, že holky si příležitost dokážou vytvořit, ale ta koncovka ta je velmi špatná.

Jeden zápas volno a čekal nás čtvrtý soupeř HC Háje A. Toto utkání bylo opět vyrovnané. Pro hráčky, jakmile je soupeř rovnocenný, dokážou se vyhecovat a dotáhnout zápas k vítězství 5:3. Fungovalo uvolnění a koncovka.

V posledním sobotním zápase nás čekal tým z pražské Slávie I (který na turnaji skončil na 2.místě). K tomuto utkání není co napsat. Na hráčkách už byla znát únava a kupily jednu chybu za druhou. Konečný výsledek mluví sám za sebe prohra 10.1.

Opět v neděli brzo ráno hráčky nastoupily proti pražské Slávii II. Na hráčkách bylo znát, že druhé ranní vstávání 6 hodin jim opravdu nedělá dobře. Zaplať pán bůh, že stejný problém měl i soupeř. Ne příliš rychlá házená a pomalý pohyb, nám i tak přinesl zaslouženou výhru 4:2.

Druhé nedělní utkání jsme nastoupily proti Mostu B. Na hráčkách bylo znát, že zápas chtějí vyhrát a hned od začátku jsme viděli bojovnost v obraně a v útoku chuť se uvolnit a proměnit. To vše se dařilo a černí tak vyhráli 9:3.

Třetí utkání jsem nastoupily proti týmu HC Háje B, který ale byl herně lepší než jejich tým A. Na soupeře herně vyspělejšího nám síly nestačily. Ne že bychom se nesnažily, ale herně jsem nestačily. Utkání skončilo prohrou 10:1.

K poslednímu utkání turnaje jsme nastoupily proti Kynžvartu. Soupeře jsme s přehledem přehrály a od začátku šly za výhrou 6:1.

Celkové shrnutí: 

Tým DHC černí - Tým složený především z nováčků Dany Svobodová, Lucka Kaucká, Róza Červená a Nikol Čákorová, z hráček 2009 Lůca Rittiška, Bety Poskočilová, z děvčat s malými zkušenostmi z šestkové házené Marlen Beránkové, Vali Doubkové, Elen Nikodémové a z dvou děvčat doplněné od Milana, Barče Loskotové a Naty Cvačkové, jež hrály po delší pauze zaviněné zraněními či nemocemi. Přesto se tento tým vůbec neztratil a prezentoval se dobrou obranou a velkou bojovností při všech zápasech. V mnoha případech rozhodla o výsledku malá zkušenost a nevyhranost jednotlivých hráček. Je třeba říct, že zápasy se soupeři, na které tento tým měl, skončily naší výhrou. Hlavními tahouni družstva byly Byrča Loskotová, Naty Cvačková a hlavně motor a mozek celé hry Lúca Rittiška, která byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou týmu. Asi největším problémem tohoto týmu byla úspěšnost, razance a umisťováním střelby. Šancí si děvčata vypracovala spousty, ale ach to proměňování. Pro tento tým určitě na tomto turnaji nebyl důležitý výsledek, i když šest výher bylo pro všechny trenéry milým překvapením. Hlavním cílem bylo načerpat cenné zkušenosti a dát větší herní prostor hráčkám, které nemají během sezóny tak velké herní vytížení. V tomto směru tento tým na turnaji předčil očekávání a mile nás všechny překvapil konečným pěkným 9. místem. Velké pozitivum je, že všichni měli chuť hrát, prosadit se, vystřelit a uvolňovat se. Tento tým splnil očekávání na jedničku.

DHC PLZEŇ ČERVENÍ

První utkání si červení dohrály na vlastním území proti černým. Utkání bylo jednoznačné pro červený tým, který vyhrály 8:1.

Druhé utkání už odehrál červený tým na půdě Chebské haly, proti plzeňské Slávii B. Hned od začátku zápasu jsme se rychlou házenou chopily vedení a už v 8. minutě vedli 8:1. V zápase si hráčky vyzkoušely i jiné posty a utkání dohrály 12:2.

Třetí utkání nás čekaly rivalové z Pragáče Sokol Kobylisy. Tento tým nás na Pragáči porazil o gól, a my tak po prvním nedělním velikonočním zápase jely domů. Měly jsme jim tedy co vracet. V tomto zápase už nás soupeř nezaskočil svojí osobní obranou a od začátku jsme si vedení vzaly do svých rukou a kontrolovaly vývoj utkání. V 6. minutě jsme vedly 4:0. V druhé půli utkání jsme ale udělaly spoustu technických chyb a nepřesnou střelou, závěr utkání zdramatizovaly. V úplném závěru se nám podařilo soupeři sebrat míč a odskočit na konečnou výhru 6:4.

Čtvrté utkání nás čekal soupeř z Bíliny. Bílina byl soupeř s mladšími hráčkami. Již v 5. minutě jsme vedli 6:0, a tak si opět hráčky vyzkoušely jiné posty. V tomto utkání jsme ale udělaly spoustu technických chyb a zaznamenaly hodně nepřesnou střelbu (prostředek branky). Výsledek výhra.

Páté a poslední utkání ten den se děvčata utkala s pražskými Hájemi B. Utkání bylo velmi pohledné. Obě družstva předváděla velmi pěknou a bojovnou házenou. Škoda neproměnění vyložených šancí. Díky tomu se oba týmy podělily o body. Výsledek remíza 7:7.

I tým červených čekal první zápas v ranních hodinách, a to proti plzeňské Slávii A. Utkání od začátku bylo trochu opatrné a hráčky čekaly, co jim soupeřky dovolí. Když, ale zjistily, že soupeř nechce moc střílet, vysunuly obranu a rychlými útoky odskočily na vítězné skóre 6:2. Druhý sobotní zápas nastoupil tým červených proti šikovným Ivančicím. Holky se hodně snažily jít do rychlého útoku, který se nám střídavě dařil. Obrana však byla neprostupná a soupeř se nemohl prosadit. Z vítězství se radovaly děvčata z DHC Plzeň 5:3.

I červený tým po dobrém obědě nastoupil ke třetímu zápasu proti Most B. Úvod utkání byl od hráček trochu vlažný asi jsme čekaly, že to půjde samo. V 7. minutě, ale zabraly a utkání dotáhli do vítězného konce 7:2.

Čtvrté utkání bylo proti Slávii Praha I (tým, který skončil na turnaji 2.mistě). Pro nás tento zápas znamenal boj tělo na tělo a zvítězí, ten kdo bude dravější a více bude chtít vyhrát. Soupeř ze Slávie nás ale rychle svlažil studenou sprchou a svým důrazem na branku, který se nikomu nechtěl bránit . A tak si soupeř dělal co chtěl. Dával branku za brankou a nám nadělil pěknou lekci. V závěru jsme se začaly trochu snažit, ale to už nic nezměnilo na výsledné prohře 9:5.

Páté utkání nás čekal tým z Chebu (tým, který skončil na turnaji na 1. místě). V utkání jsme se snažily, ale zklamala nás koncovka. Měly jsme spoustu šancí, ale střela do prostředka opravdu brankařku nezaskočila. I tento tým nás porazil 8:3. Ale jak se nakonec ukázalo, na turnaji jsme prohrály jen s těmi nejlepšími a jen dvakrát.

Poslední sobotní zápas měl tým červených proti Kynžvartu. Tento soupeř byl také složen z mladších hráček, a tak ve hře dostaly prostor hráčky, které na turnaji více střídaly. Obrana fungovala na jedničku a díky tomu si mohla naše brankařka připsat na své konto svoji první nulu. Koncovka u některých hráček je slabší, ale podařilo se dát čtyři branky a zápas dovést k výhře 4:0.

První nedělní utkání jsme nastoupily proti Slávii Praha II. Od začátku zápasu jsme měly herně navrch. I v tomto zápase obrana nepustila soupeře k žádné koncovce, a tak se podařila další nula. Konečná výhra 7:0

Druhý zápas v neděli nás čekal šikovný soupeř z Mostu A. Od začátku zápasu jsme soupeři ukázaly, že rozhodně otěže budeme držet v ruce my. Svými rychlými útoky jsme hned od začátku odskočily na 3:0, a pak už náskok krůček za krůčkem navyšovaly na konečných 7:0.

V posledním utkání nás čekal tým HC Háje A. Tento poslední zápas jsme si užily se vším všudy a zvítězily 7:2.

Tým DHC červených - V nabité konkurenci týmu z celé republiky bylo velkým úspěchem 3. místo. (nemluvě o tom, že prvních 6 týmů bylo složeno výhradně z hráček ročníku 2007). Pro děvčata super výsledek, který si zaslouží velkou pochvalu. Tým červených se celý turnaj vyznačoval perfektní obranou, rychlými přechody do útoku a herní projev se blížil představám trenérů. Výrazně se zlepšila součinnost hráček v jednotlivých herních situacích, a to jak v útoku, tak v obraně. Samozřejmě jsou i rezervy jako je razance a umisťování střelby, nepřesné nahrávky, chybí nám trochu klidu na míči v některých herních situacích, ale pokud chceme od děvčat rychlé přechody do útoku, tak s tím trenéři počítají. Na turnaji se velmi dobře střelecky i herně prosadily Barča Hanzlíková a Kačka Budková, která byla zvolena nejlepší hráčkou týmu. Důležité je, že se střelecky přidali i ostatní křídla Nika Krbcová, Bety Budková, Verča Baštářová kterou ale trápí koncovka a Sára Svatoňová, z pivota Áďa Sedláčková a ze spojky Anet Špačková, která kromě střelby přidala i velký přehled ve hře a zásobovala děvčata krásnými asistencemi. Dobrou obranu předvedla Štěpánka Jungová, která potřebuje nabrat herní praxi, zkušenosti a hlavně sebevědomí po zranění. Rovněž v bráně jsem se mohly opřít o jistotu v podobě Barči Kaucké a Anežky Dostálové. Na závěr je určitě nutno říci, že i přesto úspěch nás čeká hodně práce a je pořád co zlepšovat a zdaleka nejsme na konci cesty. Každopádně v tomto případě pochvala pro celý tým. 

Tým 4+1

Pro většinu hráček tohoto týmu to byl vůbec první takto velký turnaj a pro některé vůbec první turnaj v jejich začínající kariéře. Každý zápas se hrál 1x10 min, hrálo se venku za krásného počasí a jelikož se hrálo bez výsledků, děvčata hrála bez nervů a uvolněně. Do týmu skvěle zapadli nováčci Denisa Hodlová a Eliška Bendová - i když se první zápasy hodně rozkoukávaly, ale i ony se postupem času prosadily a podílely se na dobrém herním projevu. Oporami týmu byly určitě Vaneska Trejbalová a Viky Vávrová, kterým se na turnaji dařilo a k nim se přidávaly střídavými výkony, Elen Beránková, Míša Sedláčková, Gábi Růžičková a Krastýnka Cvačková. Je třeba říct, že se děvčata za celý rok hodně posunula vpřed. Hráčky si průběh celého turnaje užily, perfektně zafandily a na konec, za předvedené výkony přišla i sladká odměna v podobě dortu a medaile.

Celý víkend si všichni dostatečně užili, volné chvíle mezi zápasy jsme si zpestřily různými hrami. V sobotu večer po náročném dnu jsme navštívili ve Františkových Lázních Aquaforum, kde se děvčata dostatečně vyblbla, zaplavala a zregenerovala po náročném dni.

Děkujeme pořadatelům Chebské hvězdičky za pěkné počasí a velmi vydařený turnaj. A samozřejmě rodičům, kteří nás přijeli podpořit. I trenérům za náročný víkend a za to že jsme nikoho neztratili :-)

Fotky z turnaje zde. 

2018-04-17 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže