Mladší dorostenky - 1. liga - DHC Plzeň - Vršovice (15. 4. 2018)

Na domácí půdu mladších dorostenek zavítal soupeř z Vršovic.

Mladší dorostenky odehrály v neděli na domácí půdě další ligový zápas proti hráčkám z Vršovic. Ač tento soupeř je zatím na sedmém místě v tabulce, nejedená se o lehkého soupeře. Má ve svém týmu dvě kvalitní hráčky, a to Kristýnu Kadeřábkovou a Terezu Sauerovou - ty nám v minulém zápase nasázely 17 branek. Holky měly za úkol eliminovat jejich útočnou hru. Svůj úkol splnily na 50 procent. Terezu Kadeřábkovou se nám podařilo ubránit, ale u hráčky Terezy Sauerové to již tak nebylo, a tato hráčka nám v zápase nadělila deset branek.

V prvních minutách se holky dostaly rychle do vedení, svůj náskok si držely do dvanácté minuty. Pak přišlo několik laciných gólů a vršovické hráčky se dostaly do vedení. Nám nezbývalo nic jiného než opět dotahovat. Vytvořily jsme si krásné střelecké šance, které jsme nedokázaly proměnit. Brankářky předvedly několik pěkných zákroků, a pak inkasovaly opravdu laciné góly. Poločas se nám podařilo dotáhnout na stav 13:13.

V mezičase jsme si řekly, co se musí změnit, že musíme hrát ještě agresivnějí. To se nám vyplatilo. Holky se začaly více prosazovat, podařilo se nám dát tři rychlé góly, dobře odbránit a Kuči nás podržela v brance. Ta za druhý poločas, předvedla výborné zákroky , konečně poslechla a pohlídala si střelbu z křídel. Co se týče obrany, tak zde musíme ještě více zapracovat, tentokrát fungovala výborně pravá strana, ale na levé nám to pokulhávalo.

Přesto jsme si připsaly dva body za celkové vítězství 26 : 25.

Výbornou hru předvedla Pavlína Lásková, která přispěla osmi góly. Z toho vyplývá , že se nám konečně v druhém poločase podařilo dohrávat do pivota. Střelecky se dařilo i Sáře Kanterové, která umístila do soupeřovy branky pět gólů a která byla společně s Kepi tvůrkyní hry.

Bohužel v prvním poločase se zranila Lucie Drozdová , která kvůli zranění musela odjet na vyšetření. Poslední zápasy se moc nedaří Šímě, ať tato hráčka je neskutečným tahounem a důležitým článkem našeho puzzle, její zranění ji ovlivnilo více než jsme si připouštěly. Její práce nám chybí.

Výborně zahrála i Karolína Kliková - ač dala jen dva góly, předvedla výkon, za který může být na sebe pyšná, konečně dokázala přenést do zápasu to, co předvádí na tréninku. Pozadu nezůstaly ani Veronika Haluzincová a Natálie Tomanová. Tomy, ač je hráčka ročníku 2003, si dokázala několikrát vytvořit krásné střelecké šance, bohužel část z nich končila na tyčkách soupeřovi branky. I v obraně předvedla Tomy velmi pěkný výkon a celkově přispěla dvěma brankami ve velmi důležité chvíli.

Další domácí zápas odehrajeme již v sobotu 21.4., a to od 14:30 proti HC Háje.