Odveta se vydařila DHC Plzeň - Sokol Vršovice - 1. liga žen (15.4.2018)

Soupeř, který byl na podzim ve vzájemném zápase úspěšnější, přijel ve velmi silné sestavě.

Přesto rychle prohrával 4:1. Svoji kvalitu ukázal tím, že rychle vyrovnal. DHC pak třemi brankami získalo menší náskok, který udržovalo až do přestávky (12:8). V prvním poločase dominovala u obou soupeřů defenzivní fáze. V útoku bylo pro oba týmy těžké se prosadit.

V úvodu druhého poločasu mělo navrch DHC. V prvních deseti minutách získalo rozhodující náskok 20:10. Pod dojmem vysokého náskoku přestaly v této chvíli domácí hráčky bránit a Pražanky se až příliš lehce dostávaly ke střelbě z prostoru brankoviště. Navíc některé hráčky v závěru utkání dohrávaly na hranici svých osobních fyzických sil. Málo střídající soupeř na tom byl naštěstí podobně, a tak DHC dosáhlo dalšího opticky pohodlného vítězství 27:21.

Do konce soutěže zbývají ještě tři utkání. Příští týden čeká DHC poslední zápas na soupeřově hřišti, a to v Kobylisích.