Plzeňská liga mladších žaček (14. 4. 2018, Tachov)

V krásný slunečný den hostil další kolo Plzeňské ligy mladších žaček Slavoj Tachov. Hrálo se klasickým systémem - 10 minut osobní obrana, shot-outy a 20 minut klasická hra.

DHC Plzeň A

Áčko v prvním zápasu proti Kynžvartu předvedlo velmi dobrý výkon v osobní obraně a díky velmi dobrém pohybu v útoku jasně vyhrálo 7:3. Stejně tak se dařilo i v trhácích. Bohužel při hře jsme dokázali držet krok pouze prvních 10 minut. Pak přišlo výrazné polevení v obraně (přísnější měřítko snesla jen Hofi), čehož dokázal soupeř využít a zaslouženě zvítězil 15:11. Střelecky se nejvíce dařilo Báře Bourové a Lidušce, které daly po 5 brankách.

Druhý zápas proti Béčku přinesl podobný průběh. Opět velmi dobrý výkon především v útoku při osobce (10:6) a s jistotou zakončované trháky. Ve hře můžeme být celkem spokojeni s útočnou fází, ale obrana měla opět velké trhliny. I přes výhru 13 obdržených branek není moc dobrou vizitkou. Velkým tahem na branku se prezentovala Laura, která se dokázala prosadit sedmkrát. Po pěkných uvolněních na křídlech skórovaly Eliška s Majdou a dařilo se i spojkám.

Nejlepší výkon si děvčata schovala do posledního zápasu proti Slavii. Po tradiční výhře v osobce i trhácích přišlo výrazné zlepšení i ve hře. Obrana konečně nepostrádala patřičný důraz a s 5 obrženými brankami můžeme být určitě spokojeni (10:5). Střelecky se nejvíce opět dařilo Lidušce, která neomylně proměňovala sedmičky a dařilo se jí i na pivotu.

Baumruková, Bezdičková, Bourová, Hofírková, Hýblová, Pechová, Růžková M., Stulíková, Vopatová, Mancellari

DHC Plzeň B

Při osobní obraně chyběl našim hráčkám pohyb bez míče, a také v obraně se nedařilo přerušoat tak často, jak bychom si přáli. V útoku se dařilo Anetce a Adélce, ostatním se moc běhat nechtělo. Tachov hrál s chutí, rychle a zkušeně a zaslouženě zvítězil 10 : 2. Při shot-outech byl velký problém míč přesně přihrát i chytající hráčkou zpracovat. Tento problém měla obě družstva. Výsledkem byly jen dva zakončené shot-outy na naší straně, a to z rukou Aničky a Anetky. Soupeřkám se dařilo ještě méně, a tak jsme zvítězili netradičním výsledkem 1 : 0. V samotné hře byl pak Tachov opět výrazně lepší a vyhrál 12 : 4. Od nás se snažily opět zejména spojky a nejvíce se dařilo Míše Konderové.

Druhé utkání proti Áčku bylo výrazně vydařenější. Při osobní obraně jsme opět nedokázaly přerušovat a velká rezerva byla opět v pohybu bez míče. Už se nám ale lépe dařilo střelecky a vypracovali jsme si i více šancí. Áčko vyhrálo 10 : 6. Poměrně vyrovnané byly i shot-outy, ale i tam nakonec vyhrálo Áčko 13 : 9. Výborný výkon jsme ale předvedli v samotné hře - 13 vstřelených branek je velmi dobrý výsledek. Bohužel 17 obdržených znamenalo, že utkání skončilo ve prospěch Áčka. Za bojovnost a pěkné akce zaslouží ale pochvalu všichni. Vyzdvihnout je třeba velmi pěkný výkon Cvrčka, která nejen dobře bránila, ale vstřelila i několik gólů.

Třetí utkání proti HC Plzeň jsme podali výborný výkon v osobní obraně a dvě minuty před koncem jsme vedli 6 : 3. Pak jsme ale dvakrát zaváhali v obraně a rázem to bylo jen o gól. Za velmi taktický závěr zaslouží velkou pochvalu Anetka P. s Áďou R., které dokázaly podržet míč a dovést naše družstvo k zaslouženému vítězství. Výborně jsme zvládli i shot-outy (výhra 13 : 7). Pěkně jsme hráli i v normální hře. Bohužel nám síly vydržely jen 15 minut, a tak poslední pětiminutovka patřila fyzicky vyspělejším i herně zkušenějším hráčkám HC Plzeň. Ty se prosazovaly především silově a strhly vedení na svou stranu. HC zvítězilo 13 : 10. Od nás zaslouží velkou pochvalu Aichy, která dala tři důležité góly.

Konderová, Růžičková, Zídková, Palečková, Wandlová, Šerá, Perglová, Aichingerová, Hachová, Chvátalová